Mazowiecka policja kupiła nowe Skody Superb Combi (2.0 TSI), które są szybsze od nieoznakowanych BMW serii 3 (330i xDrive)

Mazowiecka policja zbroi się przed sezonem wakacyjnym. Flota drogówki zyskała nowe Skody Superb 2.0 TSI o mocy 272 koni mechanicznych. Superb wyposażony w najmocniejszy dostępny wariant benzynowy z napędem na wszystkie koła jest sporo szybszy od dotychczasowego postrachu polskich kierowców – BMW 330i. Pod maską BMW również pracuje jednostka benzynowa o pojemności 2.0 l, ale generuje 252 koni mechanicznych (20 koni mechanicznych mniej od czeskiej limuzyny).

Według nieoficjalnych informacji mazowiecka drogówka zakupiła osiem egzemplarzy modelu Superb w wersji kombi. Wszystkie są oznakowane i gotowe, aby przyspieszać do pierwszej setki w czasie 5,7 sekundy.

Policyjna Skoda Superb Combi, fot: Polska Policja
Policyjna Skoda Superb Combi, fot: Polska Policja

Warto zaznaczyć, że według naszych pomiarów Superb z taką samą jednostką napędową przyspiesza do pierwszej setki nawet pół sekundy szybciej osiągając ją w czasie 5,2 sekundy. To oznacza, że funkcjonariusze w Superbie z łatwością „odjadą” funkcjonariuszom w BMW 330i, które potrzebuje 5,8 sekundy do uzyskania pierwszej setki.

Policyjna Skoda Superb Combi, fot: Polska Policja
Policyjna Skoda Superb Combi, fot: Polska Policja

Wszystkie oznakowane Skody Superb Combi są wyposażone w wideorejestratory Videorapid 2a.

Policyjna Skoda Superb Combi, fot: Polska Policja
Policyjna Skoda Superb Combi – wnętrze, fot: Polska Policja

Nowe przepisy: kierowca straci prawo jazdy również w terenie niezabudowanym

Nowe samochody mazowieckiej drogówki trafią do oddziału SPEED, czyli do grupy policjantów skupiających się na przewinieniach polegających na przekroczeniu prędkości. Od 1 lipca prawo jazdy będzie można stracić nawet poza terenem zabudowanym w przypadku przekroczenia prędkości o 50 km/h. To oznacza, że jeśli przykładowo na autostradzie A2 kierowca będzie podróżował z prędkością 190 km/h (prędkość dozwolona 140 km/h) straci prawo jazdy na trzy miesiące.