Lumma CLR 8 RS, czyli Audi RS Q8 po tuningu Lumma Design: zmiany za prawie 170 tysięcy złotych

Firma tuningowa Lumma Design zaprezentowała pakiet tuningowy o nazwie CLR 8 RS, który poważnie modyfikuje Audi RS Q8. Potężny niemiecki SUV w podstawowej wersji kosztuje 637.500 złotych. Przeprowadzone modyfikacje windują cenę końcową w okolice przynajmniej 800 tysięcy złotych. Zestaw CLR 8 RS został wyceniony na 38 tysięcy euro, czyli około 170 tysięcy złotych.

Pakiet obejmuje praktycznie wszystkie elementy nadwozia samochodu, w tym błotniki, zderzaki, zestaw progów, tylny dyfuzor oraz spojlery na bagażniku i na dachu. Inżynierowie Lumma Design proponują również przyciemniane szyby, sportowy układ wydechowy, felgi aluminiowe dostępne w kilku kolorach, zmodyfikowane zawieszenie oraz kilka nowych lakierów nadwozia.

Lumma CLR 8 RS (Audi RS Q8 tuning)
Lumma CLR 8 RS (Audi RS Q8 tuning)

Wewnątrz można znaleźć mnóstwo skóry, aluminiowe pedały i dywaniki z logo tunera.

Ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4.0 l z turbodoładowaniem standardowo generuje 600 koni mechanicznych oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Po modyfikacjach specjalistów Lumma Design moc wzrosła do 705 koni mechanicznych i 910 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje wzrost o odpowiednio 105 koni mechanicznych i 110 Nm momentu obrotowego.

Lumma CLR 8 RS (Audi RS Q8 tuning)
Lumma CLR 8 RS (Audi RS Q8 tuning)

Warto przypomnieć, że RS Q8 trafiało na warsztaty również innych tunerów. Na przykład Manhart wycisnął z auta 900 koni mechanicznych, ale największe zmiany w układzie napędowym przeprowadziła firma Wheelsandmore, która na początku czerwca zaprezentowała pakiet zwiększający moc do nawet 1010 koni mechanicznych.

> Audi RS Q8 po tuningu Wheelsandmore: 24-calowe koła i 1010 koni mechanicznych