Klient całkowicie rozbił Toyotę GR Suprę podczas jazdy próbnej: na miejscu pasażera był sprzedawca (wideo)

Klient poważnie zainteresowany danym modelem samochodu zazwyczaj w każdym przypadku może skorzystać z możliwości jazdy próbnej. Na przykład jeden z potencjalnych nabywców Toyoty GR Supra z Nowego Jorku umówił się na jazdę testową czerwonym egzemplarzem wyposażonym w silnik o pojemności 3.0 l, aby sprawdzić możliwości japońskiego auta sportowego. Efekt?

Zaniedbanie i nonszalanckie podejście do jazdy testowej bardzo szybkim samochodem z napędem wyłącznie na tylną oś prawie zakończyło się tragedią. Kierowca podczas jazdy testowej stracił kontrolę nad samochodem i doprowadził do zderzenie z drzewem. Wewnątrz oprócz kierowcy był także przedstawiciel dilera, uprawniony przez firmę do przeprowadzania jazd próbnych z klientami.

Toyota GR Supra - kasacja, szkoda całkowita, wypadek
Toyota GR Supra – kasacja, szkoda całkowita, wypadek

Czerwona Toyota GR Supra własności dilera zmieniła się z fantastycznie wyglądającego pojazdu sportowego w kupę bezwartościowej blachy. Cudem jest fakt, że kierowca oraz pasażer nie zostali ranni, jednak ich wyciągniecie z rozbitego samochodu wymagało użycia specjalnych narzędzi straży pożarnej.

Testowa Toyota GR Supra dilera z Nowego Jorku została zakwalifikowana jako szkoda całkowita. Pod maską europejskiego modelu GR Supra pracuje silnik benzynowy o pojemności 3.0 l i mocy 340 koni mechanicznych. Klienci mają jednak możliwość wyboru słabszego wariantu o pojemności 2.0 l i mocy 258 koni mechanicznych.

> Toyota GR Supra z silnikiem 2.0 l 258 KM – polski cennik

Toyota GR Supra 2.0 Turbo
Toyota GR Supra 2.0 Turbo

Niektóre firmy tuningowe pokazały już, że GR Supra ma znacznie większy potencjał. Na przykład inżynierowie firmy Manhart po kilku przeróbkach uzyskali dodatkowe 110 koni mechanicznych. W efekcie Manhart Supra GR 450 osiąga 450 koni mechanicznych oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> Toyota GR Supra po tuningu Manhart (zdjęcia)