Kia Picanto (2021) po liftingu: nowe wersje GT-Line i X-Line

Od premiery trzeciej generacji modelu Picanto minęły trzy lata. W tym czasie konkurencyjne marki wydały kilka bardziej nowoczesnych mieszczuchów, dlatego Kia postanowiła odświeżyć model Picanto (2021). W ofercie debiutują nowe linie stylistyczne – Picanto GT-Line oraz Picanto X-Line, natomiast klienci mają możliwość wyboru spośród większej ilości kolorów nadwozia i dwóch nowych silników Smartstream. W ofercie debiutują dwa nowe komplety aluminiowych felg o rozmiarach 14-cali oraz 16-cali.

Nie ulega wątpliwości, że nowe Picanto wygląda zdecydowanie bardziej atrakcyjnie, szczególnie w wersjach GT-Line i X-Line. Wersja GT-Line nadaje nadwoziu sportowego wyglądu, podczas gdy wariant X-Line sprawia wrażenie obcowania z samochodem „terenowym”.

> Kia Rio po liftingu (2020): nowy silnik T-GDi „Smartstream”

Nowa Kia Picanto (2021) – wnętrze z nowoczesną technologią

Kia Picanto GT-Line (2021) lifting
Kia Picanto GT-Line (2021) lifting

W kabinie nowego Picanto szczególną uwagę zwraca 8-calowy ekran dotykowy z nawigacją satelitarną do obsługi systemu informacyjno-rozrywkowego z funkcją sparowania ze smartfonem (Apple CarPlay, Android Auto). Analogowe wskaźniki zostały zastąpione przez 4,2-calowy wyświetlacz.

> Czarne chmury nad Kią Stinger: może przetrwać, ale tylko z silnikiem elektrycznym (EV)

Kia Picanto GT-Line (2021) lifting
Kia Picanto GT-Line (2021) lifting – wnętrze
Kia Picanto X-Line (2021) lifting
Kia Picanto X-Line (2021) lifting – wnętrze

Wnętrze Picanto może zostać wykończone materiałem ze sztucznej skóry. Ponadto kupujący mogą wybierać spośród nowych opcjonalnych pakietów kolorów wnętrza, w tym Lime Pack, Orange Pack, Red Pack i Green Pack.

Nowa Kia Picanto po liftingu – systemy bezpieczeństwa

Kia Picanto X-Line (2021) lifting
Kia Picanto X-Line (2021) lifting
Kia Picanto X-Line (2021) lifting
Kia Picanto X-Line (2021) lifting

Picanto otrzymało szereg najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i systemów asystujących kierowcę podczas jazdy, w tym asystenta zapobiegania kolizjom z pojazdami i pieszymi, asystenta unikania kolizji z pojazdem w martwym polu, asystenta utrzymywania pojazdu w pasie ruchu czy ostrzeżenie o zmęczeniu kierowcy. Koreańczycy nie pożałowali również systemu unikania kolizji z tyłu pojazdu czy asystenta ruszania pod górę.

> Kia zapowiada crossovera z silnikiem elektrycznym i osiągami supersamochodu w 2021 roku

Kia Picanto (2021) – dostępne silniki Smartstream

Jeśli chodzi o jednostki napędowe, koreański mieszczuch będzie dostępny z dwoma nowymi silnikami benzynowymi trzycylindrowym Smartstream. Jeden z nich to wolnossąca propozycja o pojemności 1.0 l i mocy 67 koni mechanicznych, natomiast drugą opcją jest silnik turbo T-GDi o mocy 100 koni mechanicznych. Producent deklaruje, że oba silniki są zdecydowanie bardziej ekonomiczne i „czystsze” od poprzednich wariantów napędowych.

Kia Picanto (2021) lifting
Kia Picanto (2021) lifting
Kia Picanto (2021) lifting
Kia Picanto (2021) lifting

Kia Picanto po liftingu (2021) – kiedy w sprzedaży?

Sprzedaż nowego Picanto (2021) rozpocznie się w Europie w trzecim kwartale 2020 roku. Ceny zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

> Ile kosztują elektryczne modele KIA e-Soul i e-Niro? Cennik, wyposażenie, dane techniczne