Ile trzeba zapłacić, aby wyjechać z salonu nową Kią Picanto (2021)? Wystarczy niecałe 40 tysięcy złotych

Nowa Kia Picanto została oficjalnie zaprezentowana na początku czerwca. Mały miejski model otrzymał szereg poprawek i będzie dostępny w dwóch nowych wersjach: GT-Line oraz X-Line. Ile kosztuje nowa Kia Picanto (2021)? Jakie wyposażenie otrzymujemy w wersji standardowej?

Mimo, że model będzie dostępny w salonach od trzeciego kwartału 2020 roku, polski importer Kia postanowił podsycić zainteresowanie Picanto i opublikował polski cennik modelu. W ofercie brakuje jednak zapowiadanego nowego wariantu 1.0 T-GDI – włodarze marki najwyraźniej zastanawiają się nad wyceną samochodu wyposażonego w nowy silnik.

> Kia Picanto (2021) po liftingu: dane techniczne, zdjęcia, informacje

Klienci mogą aktualnie wybierać między silnikami 1.0 l o mocy 67 koni mechanicznych oraz 1.2 l o mocy 84 koni mechanicznych. Podstawowy wariant jest dostępny w dwóch wersjach – M oraz L. Wersja M została wyceniona na 39.900 złotych, natomiast wersja L to wydatek rzędu 50.490 złotych.

Kia Picanto GT-Line (2021) lifting
Kia Picanto GT-Line (2021) lifting

Kia Picanto 1.2 5MT (2021) oferowana jest ponadto w wersjach GT-line oraz X-Line. Podstawowa wersja M kosztuje 42.990 złotych, podczas gdy linie GT-Line / X-Line kosztują dokładnie tyle samo – 62.490 złotych. Picanto z mocniejszym silnikiem może współpracować z opcjonalną automatyczną przekładnią AMT (+ 3.500 złotych).

> Kia Rio po liftingu (2020): nowy silnik T-GDi „Smartstream”

Nowa Kia Picanto (2021) po faceliftingu dostępna jest w 10 kolorach nadwoziach. Podstawowa wersja jest wyposażona m.in. w czujnik deszczu, elektryczne szyby oraz sześć poduszek powietrznych. Uczciwie wyceniony wydaje się pakiet bezpieczeństwa, który w wersji M dorzuca system automatycznego hamowania i cyfrowy zestaw wskaźników z ekranem o rozmiarze 4,2-cala – kosztuje 1500 złotych. Za te same pieniądze bogatsza wersja L zostanie doposażona w asystenta pasa ruchu, tempomat, a nawet czujnik zmęczenia kierowcy.

Z niecierpliwością oczekujemy wyceny Kia Picanto 1.0 T-GDI. Jednostka z turbodoładowaniem o mocy 100 koni mechanicznych będzie najmocniejsza w ofercie, dlatego cena może powędrować nawet w okolice 70 tysięcy złotych za podstawową wersję wyposażenia.