Czy to jest Bentley Bentayga po faceliftingu (2021)? Do sieci wyciekło kilka zdjęć

W Internecie od rana krążą tajemnicze zdjęcia przedstawiające najprawdopodobniej Bentleya Bentaygę po faceliftingu (2021). O tym, że Brytyjczycy planują odświeżenie swojego SUVa wiemy już od dłuższego czasu. Szpiegom motoryzacyjnym kilkukrotnie udało się przyłapać lekko zamaskowany prototyp.

Nie jesteśmy w stanie zweryfikować autentyczności tych zdjęć, ale wiele wskazuje na faktyczny przeciek. Jeśli fotografie okażą się prawdziwe, nowa Bentayga (2021) otrzyma reflektory o bardziej owalnym kształcie, przeprojektowany zderzak z nową dolną kratką i wlotami powietrza, a także lekko zmodyfikowany przedni grill. Żadne obrazy z wycieku nie pokazują tyłu nadwozia, ale należy spodziewać się nowych tylnych świateł oraz przemodelowanego zderzaka.

> Bentley Bentayga po liftingu (2021): będzie bardziej sportowy, a co z wersją plug-in hybrid (PHEV)?

Bentley Bentayga 2021 po liftingu - wyciek zdjęć
Bentley Bentayga 2021 po liftingu – wyciek zdjęć (system multimedialny)
Bentley Bentayga 2021 po liftingu - wyciek zdjęć (zegary)
Bentley Bentayga 2021 po liftingu – wyciek zdjęć (zegary)

Jeśli chodzi o wnętrze, modyfikacje są niewielkie. Najbardziej istotne jest wprowadzenie w pełni cyfrowego zestawu wskaźników oraz przeprojektowane otwory wentylacyjne. Powiększony został centralny ekran systemu informacyjno-rozrywkowego, który nie jest już otoczony pokrętłami i przyciskami.

> Bentayga schodzi jak ciepłe bułeczki: Bentley codziennie sprzedaje 14 egzemplarzy

Bentley Bentayga 2021 po liftingu - wyciek zdjęć (wnętrze)
Bentley Bentayga 2021 po liftingu – wyciek zdjęć (wnętrze)

Pod maską nie spodziewamy się większych zmian. Bentayga Hybrid prawdopodobnie zachowa konfigurację turbodoładowanego silnika 3.0 V6 z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 443 koni mechanicznych, natomiast na szczycie oferty pozostanie Bentaya Speed z motorem W12 o mocy 635 koni mechanicznych. Oficjalne zdjęcia oraz dane techniczne powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

> Tak mogłaby wyglądać nowa Bentayga, gdyby styliści wzorowali się na Bacalarze za 7 milionów złotych