Cupra Formentor (2020): przyjmowanie zamówień od lipca, pierwsze dostawy jesienią

Cupra oficjalnie poinformowała, że lista zamówień na SUV-a Formentor zostanie otwarta w lipcu, natomiast pierwsze egzemplarze zjadą do klientów jesienią tego roku. Cupra Formentor to pierwszy model opracowany specjalnie dla marki Cupra. Oferowane obecnie – Cupra Ateca po faceliftingu oraz Cupra Leon – mają swoich słabszych odpowiednik pod znaczkiem Seata. Produkcja modelu Formentor będzie odbywała się w zakładach zlokalizowanych w Martorell pod Bareloną w Hiszpanii.

Jaki silnik można zamówić pod maską Cupry Formentor? Na początku sprzedaży będzie możliwość wybrania wyłącznie wersji czterocylindrowej o pojemności 2.0 l i mocy 310 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na wszystkie cztery koła (4Drive) za pomocą siedmiobiegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej.

Cupra Formentor (2020)
Cupra Formentor (2020)

Zainteresowani, którzy poczekają do 2021 roku, będą mieli możliwość wybrania Formentora z hybrydowym układem napędowym typu plug-in (dostępny również w Cuprze Leonie). Cupra Formentor (PHEV) łączy w sobie jednostkę benzynową o pojemności 1.4 l i mocy 150 koni mechanicznych z silnikiem elektrycznym o mocy 115 koni mechanicznych oraz akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13 kWh. Łączna moc konfiguracji wynosi 245 koni mechanicznych i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Cupra Formentor 2020

Cupra Formentor w standardzie będzie wyposażona w wiele nowoczesnych systemów łączności oraz bezpieczeństwa, w tym w system informacyjno-rozrywkowy z 12-calowym ekranem dotykowym oraz system Predictive Adaptive Cruise Control.

> Cupra Formentor (2020) oficjalnie – więcej zdjęć, dane techniczne

Polski cennik modelu powinien zostawić ujawniony na dniach.