Chevrolet Corvette C8 vs. Dodge Challenger Demon. Który jest szybszy? Seryjny Dodge tak mocny, że staje na dwóch kołach

Dodge twierdzi, że Challenger Demon, który powstał w zaledwie 3300 egzemplarzy, jest najlepszym i najszybszym samochodem do wyścigów drag race (na prostej). Ta potężna amerykańska bestia o mocy 840 koni mechanicznych kosztuje prawie 85 tysięcy dolarów i przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,3 sekundy. Uwaga – to o pół sekundy szybciej niż najmocniejsze Porsche Taycan Turbo S.

Pod maską Demona siedzi motor V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 840 koni mechanicznych oraz 1044 Nm maksymalnego momentu obrotowego (jeśli kierowca zaleje 100-oktanową benzynę). Warto przypomnieć, że Challenger Demon dysponuje dwoma kluczami – czarnym i czerwonym. Użycie czarnego klucza obniży moc do 500 koni mechanicznych (-340 koni mechanicznych).

W załączonym materiale wideo Challenger Demon powalczy z Corvette C8. Nowy Chevrolet Corvette również dysponuje silnikiem V8 o pojemności 6,2 l, ale o mocy znacznie mniejszej – 495 koni mechanicznych oraz 637 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według danych producenta nowa Corvette przyspiesza do pierwszej setki w czasie 3,0 sekundy. Co bardzo istotne, Corvette waży 1527 kilogramów, czyli o 400 kilogramów mniej niż Challenger Demon (1941 kilogramów).

> Dodge Challenger SRT Demon – zdjęcia, dane techniczne

Pojedynek zapowiada się niezwykle emocjonująco. Challenger Demon generuje prawie 350 koni mechanicznych więcej, ale jest też sporo cięższy. Z drugiej strony możliwości Demona są ogromne, co potwierdza fakt, że jest jedynym seryjnym modelem, który potrafi stanąć na tylnych kołach podczas startu…