BMW M4 Coupe (2021): pierwsze zdjęcia bez kamuflażu

Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy nowe BMW serii 4 Coupe (2021), a w sieci już pojawiło się zdjęcie najmocniejszego wariantu BMW M4 Coupe. Nie wiadomo, gdzie załączone fotografie zostały wykonane, ale widać na nim zupełnie nowe M4 bez cienia kamuflażu pomalowane szarym kolorem.

To co od razu rzuca się w oczy to inny grill –  nadal jest ogromny, ale jego konstrukcja składa się z uproszczonych poziomych listew. Reflektory są takie same, jak w przypadku „cywilnego” modelu, ale po obu stronach nerek znajdują się dwa wloty powietrza. Inaczej zaprojektowana jest również maska, która charakteryzuje się dwoma subtelnymi wcięciami rozciągniętymi do przedniej szyby.

Nowe BMW M4 (2021) – napęd na cztery koła i silnik 3.0 l

Nowe BMW M4 Coupe zostanie wyposażone w silnik benzynowy o pojemności 3.0 l S58 z podwójnym turbodoładowaniem. Dokładnie ta sama jednostka napędowa znajduje zastosowanie w aktualnych modelach X3 M oraz X4 M.

> Nowe BMW serii 4 Coupe 2021 (G22): ogromne nerki stały się faktem

BMW M4 Coupe (2021)
BMW M4 Coupe (2021) – grill / nerki

Motor zapewnia przynajmniej 473 koni mechanicznych, a w wersji Competition nawet 503 koni mechanicznych. Absolutną nowością w M4 będzie napęd na cztery koła, ale podobnie jak w M5 i M8 kierowca może wybrać tryb jazdy z napędem tylko na tylne koła. Ośmiobiegową przekładnia będzie standardem, choć na niektórych rynkach spodziewana jest wersja z manualną skrzynią biegów i napędem na tylną oś.

> BMW M2 poważnie zagrożone: jesienią prawdopodobnie koniec produkcji modelu F87

Jeśli chodzi o ceny to jest zdecydowanie za wcześnie na jakiekolwiek spekulacje, dlatego przypomnijmy cenę obecnej generacji modelu M4, która rozpoczyna się od 377 tysięcy złotych. Spodziewamy się, że nowy model przekroczy barierę 400 tysięcy złotych.

> Polska firma przerobiła prawie 600-konne BMW M760Li na wzór M4 GTS