SsangYong Tivoli z trzycylindrowym silnikiem 1.2 T-GDI: polski cennik

SsangYong Tivoli w trzecim kwartale zeszłego roku trafił do sprzedaży w formie modelu po liftingu. Tymczasem w katalogu debiutuje nowy trzycylindrowy silnik T-GDI o pojemności 1.2 l i mocy 128 koni mechanicznych. Ile kosztuje trzycylindrowe Tivoli? Jakie wyposażenie otrzymamy?

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI został wyceniony od 64.200 złotych za podstawowo wyposażoną wersję. W tej cenie kupujący otrzyma Tivoli w wersji Crystal, która obejmuje m.in. światła do jazdy dziennej LED, tempomat oraz kilka systemów asystujących kierowcę. Co ciekawe i szokujące zarazem jest brak klimatyzacji (nie ma nawet manualnej) oraz… radia. Obie te „luksusowe” funkcje zostały wycenione na dodatkowe 4800 złotych, co łącznie daje już 69 tysięcy złotych.

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI
SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI

Za 72.200 złotych SsangYong oferuje wersję Tivoli Amber z klimatyzacją i radiem jako standardowe wyposażenie. Wersja Amber dodatkowo zawiera klamki i lusterka w kolorze nadwozia oraz 16-calowe koła.

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI
SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI

Najwięcej pieniędzy przyjdzie nam zapłacić za Tivoli Quartz, czyli za najbogatszą wersję. W tym przypadku mamy automatyczną klimatyzację, 8-calowy ekran do obsługi multimediów z funkcją CarPlay oraz Android Auto oraz ambientowe oświetlenie. Koszt? 82.200 złotych.

SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI
SsangYong Tivoli 1.2 T-GDI

Wersje Onyx oraz Sapphire są niedostępne dla wersji wyposażonej w nowy trzycylindrowy silnik benzynowy. Nie ma również możliwości zamówienia automatycznej skrzyni biegów.