Range Rover Velar po tuningu Manhart ma 600 koni mechanicznych

Firma tuningowa Manhart kilka tygodni temu zaprezentowała pakiet dedykowany BMW M8, który przypadł do gustu znacznej części naszych czytelników. Tym razem inżynierowie Manhart wzięli na warsztat SUV-a – Range Rovera Velar SVAutobiography DYNAMIC. Brytyjskie auto już seryjnie ma bardzo długą nazwę, ale nie przeszkodziło to firmie Manhart w dodaniu do niej wyrazu „SV600”.

Tak więc, Range Rover Velar SVAutobiography DYNAMIC SV600, jak sama nazwa wskazuje, generuje po przeróbkach równe 600 koni mechanicznych. Moc pochodzi z ośmiocylindrowego silnika o pojemności 5.0 l, a wzrost mocy udało się osiągnąć dzięki przeprogramowaniu jednostki sterującej pracą silnika ECU. Znacznie większy wzrost dotyczy maksymalnego momentu obrotowego – z 680 Nm do 750 Nm.

> Manhart Supra GR 450: ogromny wzrost mocy po tuningu

Range Rover Velar Manhart (tuning 2020)
Range Rover Velar Manhart (tuning 2020)

Manhart nie ujawnia osiągów Velara po tuningu, ale seryjnie auto rozpędza się do pierwszej setki w czasie 4,3 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 274 km/h.

> Audi RS Q8 o mocy 900 KM od Manhart (RQ 900)

Range Rover Velar Manhart (tuning 2020)
Range Rover Velar Manhart (tuning 2020)

Niemiecki tuner wprowadził również pewne zmiany w układzie wydechowym, dzięki którym Velar jest głośniejszy i bardziej przyjemny dla ucha. Ponadto zamontowano zestaw 23-calowych kół, wykończonych na czarno, oraz kilka akcentów stylistycznych (w tym naklejki na drzwiach a’la lata 80-te).

Range Rover Velar Manhart (tuning 2020)

Manhart nie wprowadził żadnych innych mechanicznych zmian, dlatego zawieszenie i hamulce są takie same, jak w standardowym Velarze SVAutobiography DYNAMIC.

> Lamborghini Urus o mocy 812 KM i 980 Nm od firmy Manhart