Nowy Volkswagen Golf GTI Mk8 2021 powstanie w wersji TCR

Volkswagen Golf GTI TCR siódmej generacji powstał po to, aby godnie pożegnać VW Golfa MK7. Okazuje się, że hardkorowa wersja Golfa GTI przyjęła się tak dobrze, że Niemcy planują wprowadzenie Golfa GTI TCR ósmej generacji. Egzemplarz prototypowy został przyłapany podczas testów na torze Nurburgring.

Golf GTI TCR wypełnia lukę miedzy wersjami GTI oraz R. Z wizualnego punktu widzenia wariant TCR nie różni się mocno od zwykłego GTI, poza kilkoma szczegółami oraz emblematami.

Poprzednia generacja Golfa GTI TCR Mk7 jest napędzana przez dwulitrowy silnik benzynowy TSI o mocy 290 koni mechanicznych wyłącznie na przednią oś. Nowy Golf TCR najprawdopodobniej również otrzyma ten sam czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, ale o mocy przekraczającej 300 koni mechanicznych.

> Nowy VW Golf GTI Mk8 2021 – zdjęcia, dane techniczne

Nowy Golf GTI Mk8 generuje 245 koni mechanicznych i został zaprezentowany pod koniec lutego. Jeśli chodzi o Golfa R to model ten czeka na swój oficjalny debiut. Pod maskę trafi najprawdopodobniej silnik o pojemności 2.0 l i mocy 333 koni mechanicznych.

Ósma generacja Golfa dostępna jest również w wersjach GTE oraz GTD. Ta pierwsza łączy w sobie konfiguracje hybrydową typu plug-in opartą na silniku o pojemności 1.4 l o łącznej mocy 245 koni mechanicznych. Nowy Golf GTD rozwija 197 koni mechanicznych z jednostki wysokoprężnej o pojemności 2.0 l.

> Nowy Golf GTE oraz Golf GTD oficjalnie (zdjęcia, dane)