Kia zapowiada crossovera z silnikiem elektrycznym i osiągami supersamochodu w 2021 roku

W najbliższej przyszłości Kia wprowadzi do oferty elektrycznego crossovera inspirowanego koncepcyjnym modelem Imagine Concept (na zdjęciach). Nowy model trafi na rynek podobno już w 2021 roku i będzie cechował się nie tylko bardzo futurystycznym wyglądem, ale również nieprawdopodobnymi osiągami.

Według brytyjskiego AutoExpress nowy elektryczny crossover Kia będzie w stanie przyspieszać do pierwszej setki w czasie trzech sekund. To sprawi, że będzie to jeden z najszybszych crossoverów na świecie. Przypomnijmy, że władze koreańskiego producenta poinformowały niedawno o nawiązaniu współpracy z firmą Rimac i nowy model będzie najprawdopodobniej pierwszym owocem tej współpracy.

Elektryczny crossover Kia powstanie na platformie E-GMP i zostanie wyposażony w architekturę o napięciu 800 woltów, która pozwoli na super szybkie ładowanie. Nie znamy dokładnej pojemności akumulatora pojazdu, ale coraz częściej mówi się o zasięgu 483 kilometrów.

Kia Imagine Concept
Kia Imagine Concept

Warto przy tej okazji zauważyć, że większość dostępnych na rynku pojazdów elektrycznych pracuje w technologii 400 woltów, natomiast jedynym pojazdem produkcyjnym z napięciem 800 woltów jest Porsche Taycan. Podobnie jak Porsche, elektryczny crossover Kia w pełni wykorzysta ultraszybkie ładowarki o mocy 350 kW.

> Porsche otworzyło w Lipsku najpotężniejszy park do ładowania samochodów