Ford Puma ST-Line Vignale: nowa wersja i nowy silnik diesla 1.5 EcoBlue

Nowy crossover Ford Puma będzie dostępny w nowej wersji ST-Line Vignale. Samochód ma wyglądać na sportowy i elegancki zarazem i jest pierwszym modelem koncernu, który będzie dostępny w wersji ST-Line Vignale. Dotychczas istniały po prostu dwie osobne wersje: ST-Line oraz Vignale.

Ford Puma ST-Line Vignale wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznymi dla wersji Vignale aluminiowymi dodatkami. Wersja ST-Line Vignale otrzymała również standardowe reflektory ledowe, większy spojler tylny, system bezkluczkowy Ford KeyFree, system nagłośnienia B&O, skórzane fotele Windsor, skórzaną kierownicę Manacor oraz specjalne kolory tapicerki. Nie brakuje również całej palety nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

> Ford Focus 1.5 Ecoboost z manualną skrzynią biegów zniknie z oferty

Ford Puma zyskał nowy silnik 1.5 EcoBlue i 7-biegowy automat

Nowa wersja wyposażenia ST-Line Vignale to nie jedyna nowość, którą ogłosił Ford. W gamie silnikowej debiutuje motor 1.5 EcoBlue o mocy 120 koni mechanicznych sparowany z 6-biegową manualną przekładnią.

> „Nie będzie nowego Forda Focusa RS”: koniec kultowego hothatcha coraz bardziej realny

Ford Puma ST-Line Vignale 2020
Ford Puma ST-Line Vignale 2020 – wnętrze

Ford informuje również o wprowadzeniu możliwości wyboru 7-biegowej dwusprzęgłowej przekładni automatycznej  w wersji modelu z silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 125 koni mechanicznych.

> Ford Ranger Thunder: specjalna edycja dla Europy oparta na wersji Wildtrak

Bardzo możliwe, że jeszcze w 2020 roku poznamy najbardziej hardkorową odmianę Pumy, czyli wersję ST. Pod maskę Pumy ST trafi najprawdopodobniej jednostka z Fiesty ST o pojemności 1.5 l i mocy 200 koni mechanicznych.

Nowy Ford Puma – ile kosztuje?

Ford nie podał jeszcze ceny nowej wersji Pumy ST-Line Vignale, ale warto przypomnieć, że ceny nowego crossovera Puma zaczynają się od 69.900 złotych.

> Ford GT 2020 po faceliftingu