Dostawy Volkswagena Golfa Mk8 wstrzymane z powodu problemów z oprogramowaniem

Chociaż posiadanie najnowszej technologii i udogodnień w samochodzie jest zawsze zaletą, czasami przysparza również wielu kłopotów. Volkswagen poinformował, że nowy Golf ósmej generacji nie będzie wydawany klientom z powodu problemów z oprogramowaniem, natomiast klienci, którzy zdążyli odebrać swoje egzemplarze będą wzywani do serwisu. Wstrzymano również wszystkie testy prasowe tego modelu. Co ważne – problem ten dotyczy także nowego Seata Leona i najnowszej Skody Octavii.

Golf, Leon, Octavia – problem z systemem eCall

System eCall od dwóch lat zaliczany jest do obowiązkowego wyposażenia nowego samochodu na Starym Kontynencie. Zadaniem systemu jest automatyczne powiadomienie odpowiednich służb w przypadku wypadku z udziałem samochodu lub ręczne wywołanie pomocy za pomocą specjalnego przycisku SOS znajdującego się najczęściej nad lusterkiem wstecznym.

> Nowy Seat Leon 2021 – zdjęcia, dane techniczne

System eCall w nowym Golfie, Leonie oraz Octavii nieprzerwanie informuje kierowcę o błędzie, o czym w ostatnich tygodniach informowali dziennikarze motoryzacyjni. Inżynierowie najprawdopodobniej stwierdzili również, że system nie działa prawidłowo, ale nie mają pomysłu na przeprowadzenie natychmiastowej naprawy. Nie wiadomo, czy problem zostanie rozwiązany przez aktualizację oprogramowania czy konieczna będzie wymiana całego modułu.

> VW Golf GTI 2021 może komunikować się z innymi samochodami

Volkswagen nie jest w stanie określić dokładnej liczby pojazdów, których dotyczy awaria systemu eCall. Włodarze grupy Volkswagena liczą na rozwiązanie maksymalnie do 21 czerwca. Warto dodać, że problemy z oprogramowaniem nie zakłócają produkcji Golfa. Wyprodukowane samochody będą oczekiwały w fabryce na nowe oprogramowanie.

Volkswagen Golf Mk8 na polskim rynku został wyceniony przynajmniej na 91.990 złotych (tańsze wersje nie są jeszcze dostępne). Pełny cennik dostępny jest tutaj.

> Ile kosztuje nowa Skoda Octavia?