Debiut nowego BMW serii 2 Active Tourer prawdopodobnie w 2021 roku

Nowe BMW serii 2 Active Tourer jest w fazie zaawansowanych testów, co potwierdzają zdjęcia szpiegowskie mocno zakamuflowanego modelu prototypowego. Samochód otrzyma szereg ulepszeń, które uatrakcyjnią praktyczny model BMW pod wieloma względami. Już teraz zauważalne są nowe lusterka, inne klamki inspirowane modelem i4 oraz większy grill.

Opcje napędowe powinny zostać przeniesione z serii 1. Nie zabraknie turbodoładowanych jednostek benzynowych oraz wariantów wysokoprężnych, które będą przekazywały moc na przednią oś. Droższe modele prawdopodobnie otrzymają układ AWD, ale nie spodziewamy się sportowego minivana M Performance o mocy 300 koni mechanicznych. Według niektórych zagranicznych źródeł trzycylindrowy diesel o pojemności 1.5 l w modelu 216d zostanie wycofany. W to miejsce Bawarczycy zaproponują najprawdopodobniej model wyposażony w układ hybrydowy typu plu-in.

> Tak wygląda elektryczne BMW iX3 (X3)

Nowe BMW serii 2 Active Tourer 2022 jest wciąż mocno zakamuflowane, dlatego oficjalnej prezentacji modelu należy spodziewać się nie szybciej niż za kilka miesięcy. Premiera odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

BMW serii 2 Active Tourer obecnej generacji startuje w polskim katalogu modelu od 113.700 złotych za wersję 216i z silnikiem benzynowym o mocy 109 koni mechanicznych.

> Nowe BMW serii 2 Coupe 2021 bez kamuflażu (zdjęcia)