Czy będzie nowy Citroen C5 2021? „Jest w przygotowaniu i wygląda świetnie”

W 2018 roku Citroen ogłosił, że nowa generacja limuzyny o nazwie C5 będzie dostępna w salonach sprzedaży w 2020 roku. Nowe C5 ma być inspirowane koncepcyjnym modelem CXperience (na zdjęciach), który został zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu w 2016 roku.

Od zapowiedzi minęły dwa lata i Citroen ciągle nie pokazuje nowego modelu. Bardzo możliwe, że nowe C5 2021 zostanie zaprezentowane w drugiej połowie roku, jeśli ustąpi pandemia koronawirusa.

Jeden z dyrektorów Citroena – Laurence Hansen – powiedział, że „nowe C5 jest w przygotowaniu i wygląda naprawdę świetnie”. „To dla nas bardzo ważny samochód – dodał Hansen.

Citroen CXperience Concept
Citroen CXperience Concept

Citroen C5 w formie najnowszej generacji był produkowany do 2017 roku i oferowany jako limuzyna oraz kombi. Co ciekawe, w Chinach model ciągle jest produkowany, ale mówimy o wersji przeprojektowanej specjalnie na rynek chiński.

Dlaczego Citroen nie wprowadził nowego modelu C5 od razu po zakończeniu produkcji modelu w 2017 roku? Jednym z powodów był ciągle zmniejszający się popyt na sedany segmentu D w Europie. Zmniejszony popyt na sedany trwa do dzisiaj – w samym 2019 roku popyt zmniejszył się o 14% (w Europie sprzedano tylko 403.992 limuzyn segmentu D).

Nowy Citroen C5 będzie dzielił platformę z Peugeotem 508 o nazwie EMP2. Citroen ma być jednak większy i wygodniejszy niż 508.