7-osobowa Toyota Highlander Hybrid debiutuje w Europie

Toyota wprowadza do europejskiej oferty nowego 7-osobowego SUV-a o nazwie Highlander. Highlander jest kolejnym modelem po limuzynie Camry, który przyjechał na Stary Kontynent z rynku amerykańskiego. Pierwsza generacja japońskiego SUV-a zadebiutowała przeszło 20 lat temu w 2000 roku. Ten największy hybrydowy SUV Toyoty trafi konkretnie na rynki Europy Zachodniej oraz Środkowej.

Nowa Toyota Highlander – silnik, spalanie, hybryda

Toyota Highlander w Europie będzie dostępna wyłącznie z napędem hybrydowym czwartej generacji. Napęd składa się z silnika benzynowego o pojemności 2.5 l połączonego oraz jednostki elektrycznej zamontowanej przy tylnej osi o łącznej mocy 244 koni mechanicznych. Napęd jest przekazywany na wszystkie koła (AWD), natomiast bateria została zainstalowana pod drugim rzędem siedzeń.

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska

Producent deklaruje średnie zużycie paliwa na poziomie 6,6 l na 100 km oraz emisję CO2 146 g/km (według standardów WLTP).

> Toyota Yaris Cross Hybrid oficjalnie

Toyota Highlander – wymiar, pojemność bagażnika

Potężny japoński SUV mierzy 4950 milimetrów długości, dzięki czemu udało się zmieścić trzeci rząd siedzeń. Drugi rząd siedzeń można przesuwać w zakresie 180 milimetrów co owocuje łatwiejszym dostępem do trzeciego rzędu siedzeń.

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska (wnętrze)

Pojemność bagażnika Toyoty Highlander wynosi 658 litrów przy złożonym trzecim rzędzie foteli. Pojemność można zwiększyć nawet do 1909 litrów po złożeniu drugiego oraz trzeciego rzędu siedzeń.

> Nowa Toyota Harrier 2021 (zdjęcia)

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska

Toyota Highlander – wyposażenie i systemy bezpieczeństwa

Toyota Highlander jest jednym z najdroższych modeli producenta, dlatego na pokładzie należy spodziewać się materiałów bardzo dobrej jakości. Producent zadbał przede wszystkim o wyciszenie instalując akustyczną szybę oraz dodatkowe materiały wygłuszające w dachu. Kierowca ma do dyspozycji cztery tryby jazdy (ECO, NORMAL, SPORT oraz TRAIL) oraz 12,3-calowy ekran dotykowy zamontowany na konsoli środkowej. Właścicieli telefonów Apple oraz tych opartych na systemie Android z pewnością ucieszy możliwość sparowania systemu z telefonem za pomocą CarPlay oraz Android Auto. Ponadto wyposażenie obejmuje wyświetlacz HUD, bezprzewodową funkcje ładowania, wentylowane fotele oraz wirtualne lusterko wsteczne znane z najnowszej generacji modelu RAV4.

> Toyota Hilux o mocy 300 koni mechanicznych?

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo nowa Toyota Highlander otrzyma szereg systemów bezpieczeństwa oraz asystujących kierowcę. Pakiet systemów Toyota Safety Sense drugiej generacji obejmuje takie systemy, jak układ wczesnego reagowania przed zderzeniem z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów, system zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach, tempomat adaptacyjny z czytnikiem znaków drogowych, asystenta utrzymywania w pasie ruchu czy automatycznie światła drogowe.

Toyota Highlander 2020 – wersja europejska
Toyota Highlander 2020 – wersja europejska

Toyota Highlander – kiedy trafi do sprzedaży? Jaka będzie cena?

Sprzedaż nowego modelu w Europie rozpocznie się na początku 2021 roku. Producent nie ujawnił cennika, ale należy spodziewać się ceny rozpoczynające się od około 190 tysięcy złotych.