Volkswagen Touran odejdzie w zapomnienie, zastąpi go elektryczny ID Buzz

Niespełna miesiąc temu temu informowaliśmy Was o oficjalnym zakończeniu produkcji jednego z najbardziej praktycznych modeli osobowych z koncernu Volkswagena – Seata Alhambry. Okazuje się, że na emeryturę przejdzie również Volkswagen Touran. W tym przypadku mówimy jednak o następcy w postaci elektrycznego minibusa o nazwie ID Buzz.

Dni Tourana są właściwie policzone. Model będzie jeszcze dostępny w salonach przez rok lub dwa, aby następnie zrobić miejsce dla modelu ID Buzz. Volkswagen doszedł do wniosku, że rozwój Tourana nie ma sensu, ponieważ spalinową i dużo ładniejszą alternatywą jest Tiguan Allspace.

„Niektórzy twierdzą, że Touran jest nudnym samochodem, ale w rzeczywistości ma świetny stosunek ceny do jakości i jest doskonałym wyborem dla rodziny” – powiedział magazynowi Autocar członek zarządu Volkswagena ds. badań i rozwoju marki, Frank Welsch. „W przyszłości mamy inną koncepcje, która skupiona jest wokół siedmioosobowego Tiguana Allspace, ale również na nowych modelach z rodziny ID, w tym ID Buzz. To będzie prawdziwy następca Tourana”.

Volkswagen Touran 2015
Volkswagen Touran 2015

Volkswagen ID Buzz będzie oferowany wyłącznie z jednostką elektryczną. Według Welscha samochód ma być lepszy od Tourana pod każdym względem.

„Buzz będzie miał sporo miejsca i świetny design. Wersja produkcyjna będzie znacznie lepsza niż model koncepcyjny. Popyt na modele MPV jeszcze się nie skończył, ale sukcesywnie spada. Potrzebujemy ciekawszego modelu w tym segmencie” – zakończył członek zarządu Volkswagena.