Tak wygląda produkcyjna wersja BMW iX3: elektryczny SUV będzie produkowany w Chinach

Wizja elektrycznej wersji BMW X3 o nazwie iX3 po raz pierwszy została zaprezentowana w formie pojazdu koncepcyjnego na Salonie Samochodowym w Pekinie w 2018 roku. Tymczasem przy okazji premiery elektrycznej limuzyny i4 concept, producent pochwalił się zdjęciem produkcyjnej wersji elektrycznego SUV-a. Potwierdziły się również doniesienia, że BMW iX3 będzie produkowane w Chinach i stamtąd transportowane na rynki całego świata (w tym do Polski).

Produkcyjna wersja iX3 niewiele różni od prototypu. Samochód stoi na kołach „typowych” dla modeli elektrycznych. Największą zmianą wydaje się nieco inny grill, bardzo podobny do tego w modelach BMW napędzanych tradycyjnymi jednostkami napędowymi. Zdjęcia wnętrza i tyłu nie zostały pokazane, dlatego ten temat na razie pominiemy.

> BMW iNEXT, czyli elektryczne BMW X5

BMW iX3 – kiedy w sprzedaży? Jaka cena?

Najnowszy elektryczny model iX3 zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, ale biorąc pod uwagę jego produkcję w Chinach, dostępność w polskich salonach szacujemy na początek 2021 roku. Cennik powinien startować od około 70 tysięcy euro, czyli według dzisiejszego średniego kursu walut około 300 tysięcy złotych.

BMW iX3 2021
BMW iX3 2021

Nowe BMW iX3 – moc, zasięg elektryczny

Standardowe BMW iX3 będzie generowało 286 koni mechanicznych oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Pojemność akumulatora litowo-jonowego wynosi 74 kWh, co pozwala na przejechanie około 440 kilometrów (według standardów WLTP). Niemcy twierdzą, że 80% pojemności baterii można naładować w 30 minut za pomocą ładowarki o mocy 150 kW.

> BMW iX3 – specyfikacja techniczna, moc, ładowanie