Tak może wyglądać nowa Mazda6 2023

Na podstawie zdjęć koncepcyjnej Mazdy Vision Coupe, która będzie rzeczywistą inspiracją projektantów japońskiej firmy do opracowaniu designu nowej Mazdy6, niezależni graficy przygotowali realistyczne renderingi, które pokazują możliwy wygląd produkcyjnej wersji Mazdy6.

Według najnowszych informacja nowa Mazda6 ma być bardziej premium niż kiedykolwiek wcześniej. Platforma jest opracowywana w taki sposób, aby napędzane były wyłącznie tylne koła. Mówi się także o wzdłużnym układzie silnika.

> Nowa Mazda6 może powstać w wersji Coupe

Według Car&Driver, jedną z opcji silnikowych może być sześciocylindrowa jednostka napędowa Skyactiv-X z 48-woltowym układem elektrycznym.

Koncepcyjny model Vision Coupe reprezentuje kolejny etap rozwoju języka projektowania Mazdy o nazwie KODO. Nowa Mazda6 będzie czerpała garściami z tego modelu, ale finalny wygląd na pewno będzie bardziej przyziemny. Na przykład taki, jak na renderingach opracowanych przez kolegów z Kolesa.ru.

Model na renderingach przejął m.in. układ czterech końcówek układu wydechowego i linię bagażnika poprowadzoną na kształt połowy księżyca. Niektórzy mogą dostrzec pewne podobieństwa do modeli Alfy Romeo, ale w rzeczywistości jest to 100% Mazdy.