Nowy Nissan X-Trail 2021 na pierwszych zdjęciach

Zupełnie nowy Juke to nie jedyna tegoroczna nowość Nissana. Jeszcze w tym roku do salonów wejdzie nowy X-Trail, którego pierwsze zdjęcia wyciekły do Internetu. Na fotografiach została uwieczniona amerykańska wersja modelu oferowana na tamtejszym rynku pod nazwą Rogue.

Nowy X-Trail nie urósł znacząco w porównaniu do poprzedniego modelu. Stylistycznie przyjmuje najnowszą filozofie marki Nissan, którą zapoczątkował model Juke. Nie jest to jednak żadne zaskoczenie, ponieważ już zdjęcia szpiegowskie zamaskowanego modelu zdradzały design X-Traila. Rewolucja zaszła wewnątrz pojazdu, gdzie wszystkie materiały wykończeniowe są lepszej jakości, a nowy system informacyjno-rozrywkowy obejmuje wiele nowych funkcji. X-Trail 2021 otrzyma ulepszony system półautonomicznej jazdy ProPilot oraz cyfrowy zestaw wskaźników.

Oparty na platformie CMF nowy X-Trail będzie dostępny z napędem hybrydowym Mitsubishi, który w przyszłości trafi pod maskę nowego Outlandera. Oprócz wariantu hybrydowego nie powinno zabraknąć ekonomicznych opcji benzynowych, ale na tę chwilę szczegóły są ograniczone. Oficjalnych informacji spodziewamy się w najbliższym czasie, o czym będziecie mogli przeczytać nowy wpis.