Nowe BMW serii 2 Coupe 2021 bez kamuflażu (zdjęcia)

Wygląda na to, że w niedzielę do Internetu wyciekły zdjęcia nowego BMW serii 2 Coupe, które ujawniają przód oraz tył nadwozia. Nie wiadomo, kto wykonał zdjęcia, ale oba pojawiły się na profilu „wilcoblok” w serwisie społecznościowym Instagram.

Na fotografiach wyraźnie widać, że nowa seria 2 Coupe nie będzie wyposażona w ogromny grill, który wydaje się być zarezerwowany dla modeli pozycjonowanych wyżej. Nerki w stylu „XXL” pojawią się m.in. w nowym BMW serii 4 Coupe.

Reflektory serii 2 Coupe również przyjęły zupełnie inną stylistykę. Właściwie ciężko jest poznać, że te należą do modelu BMW. To samo można powiedzieć o tylnych światłach (niektórzy mogą zauważyć podobieństwo do serii 3 E90). Nawet zderzak wydaje się być opracowany z myślą specjalnie dla tego modelu i został wyposażony we wloty powietrza w kształcie trójkątów. Być może mamy do czynienia z modelem w wersji M Performance, sądząc po dużych końcówkach układu wydechowego.

BMW serii 2 Coupe G42 - wyciek / instagram
BMW serii 2 Coupe G42 – wyciek / instagram

Tak duże zmiany mogą sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia ze zdjęciami przerobionymi w Photoshopie, ale opierając się na własnym doświadczeniu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że faktycznie patrzymy na nowe BMW serii 2 Coupe G42.

Nowe BMW serii 2 Coupe G42 ma pojawić się w 2021 roku i będzie napędzane na tylne koła. W ofercie pojawi się również wersja Gran Coupe z napędem na przód i kolejny minivan o nazwie Active Tourer. Niejasna jest przyszłość nowego BMW serii 2 Cabrio, które podobno nie powstanie, aby nie tworzyć bratobójczej konkurencji z BMW Z4.