Nowe BMW M3 2021 jeździ po drogach: kierowca testowy pokazał, jak brzmi nowa generacja (wideo)

Nowe M3 2021 już niedługo zastąpi obecną generację sportowego sedana. Samochód jest w ostatniej fazie testów, co potwierdzają liczne filmiki z zamaskowanym modelem w roli głównej na publicznych drogach całego świata. Najnowsze wideo pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest o tyle wyjątkowe, że kierowca testowy na kilka sekund wcisnął gaz do podłogi, dzięki czemu mamy możliwość posłuchania turbodoładowanego silnika o pojemności 3.0 l.

Nowe BMW M3 będzie oferowane już nie tylko z napędem na tył. Bawarczycy wprowadzą możliwość wyboru wariantu napędzanego na cztery koła. Maksymalna moc silnika będzie wynosiła 510 koni mechanicznych, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku modelu X3 M oraz 4 M. Warto dodać, że według niektórych pomiarów na hamowni wspomnianych sportowych SUV-ów, realna moc silnika jest znacznie wyższa i przekracza 540 koni mechanicznych.

Nowe M3 będzie sporo lżejsze niż X3 M czy X4 M, co przełoży się na zdecydowanie lepszą precyzję prowadzenia. SUV-y osiągają setkę w czasie około czterech sekund, więc sedan powinien osiągać 100 km/h w czasie 3.x. Prędkość maksymalna zostanie elektronicznie ograniczona do 285 km/h.

Kiedy zadebiutuje nowe BMW M3? Premiera produkcyjnej wersji planowana jest jeszcze w tym roku.