Nowe Audi SQ7 po tuningu ABT: potężny moment obrotowy

W świecie producentów motoryzacyjnych i nowości modelowych niewiele się dzieje z powodu pandemii koronawirusa. Wciąż jednak możemy liczyć na nowości od firm tuningowych, które ciągle prezentują nowe propozycje modyfikacji modeli z różnych segmentów. Firma ABT po wprowadzeniu pakietów RS6-R i RS7-R poinformowała o zestawie przeznaczonym dla modelu o zupełnie innym charakterze. Mowa o SQ7, które dzięki nowym 22-calowym gigantycznym kołom wygląda imponująco.

ABT wzięło na warsztat SQ7 po liftingu. Seryjnie auto chowa pod maską czterolitrowy silnik V8 TDI o mocy 435 koni mechanicznych i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Inżynierowie ABT podnieśli moc do 510 koni mechanicznych i 969 Nm maksymalnego momentu obrotowego, ale w informacji prasowej brakuje zaktualizowanych danych na temat przyspieszania oraz prędkości maksymalnej.

Oprócz technicznych modyfikacji, SQ7 od ABT otrzymało nowe poszerzone błotniki, dodatkowe spojlery, cztery końcówki układu wydechowego oraz wykończenie przypominające, że nie jest to fabryczne SQ7. Wewnątrz można znaleźć wiele akcentów wykonanych z włókna węglowego.

Ceny za podane modyfikacje nie zostały ujawnione.