Nowe Audi A3 Limousine 2021 oficjalnie

Nowe Audi A3 2021 zostało oficjalnie zaprezentowane 3 marca online (premiera była zaplanowana na targach motoryzacyjnych w Genewie, ale te zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa). Zdążyliśmy poznać cenę wersji Sportback, która startuje od 109.900 złotych za wersję A3 35 TFSI.

Niemiecki producent nie kazał długo czekać na odmianę A3 Limosuine, która w rzeczywistości jest bardziej praktyczną odmianą Sportbacka. Nadwozie przyjmuje najnowszą filozofie stylistyczną producenta i limuzyna jedynie z tyłu różni się od zwykłego A3, gdzie konstrukcja tylnych świateł przypomina crossovera Q3. Jeśli podobała Ci się wcześniejsza generacja A3 Limousine, to nowa z pewnością nie będzie dla Ciebie rozczarowaniem.

> Nowe Audi A3 Sportback 2021 – zdjęcia, dane techniczne

Nowe A3 Limosuine jest o 40 milimetrów dłuższe od poprzednika (mierzy 4500 milimetrów). Rozstaw osi pozostał niezmieniony, ale szerokość wzrosła o 20 milimetrów do 1820 milimetrów. O 10 milimetrów wzrosła także wysokość do 1430 milimetrów. W wyniku tych zmian kabina oferuje więcej przestrzeni dla wszystkich pasażerów. Pojemność bagażnika pozostaje bez zmian i wynosi 425 litrów.

> Nowe Audi S3 2021 przyłapane (zdjęcia)

Najwięcej modyfikacji zaszło wewnątrz samochodu. Nowy model kompletnie porzucił wysuwany ekran informacyjno-dotykowy na rzecz wyświetlacza o przekątnej 10,1-cala. Możliwość sparowania systemu ze smartfonem (Apple CarPlay i Android Auto) jest teraz standardem. Co więcej, cyfrowy zestaw wskaźników z 10,3-calowym ekranem również jest standardową opcją, ale klient może wybrać opcjonalny 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników.

Na początku sprzedaży nowe Audi A3 Limousine będzie oferowane tylko z dwoma jednostkami napędowymi – jednym silnikiem TFSI oraz jednym silnikiem TDI. W przypadku wariantu benzynowego chodzi o wersję A3 Limousine 35 TFSI z silnikiem o pojemności 1.5 l i mocy 150 koni mechanicznych. Napęd może być przekazywany za pomocą sześciobiegowej skrzyni biegów lub siedmiobiegowej przekładni automatycznej S Tronic z podwójnym sprzęgłem.

> Nowe Audi A3 Sportback 2021 – polski cennik

Dostępna wersja wysokoprężna to silnik o pojemności 2.0 TDI i mocy 150 koni mechanicznych, oferowany wyłącznie z siedmiobiegową przekładnią S Tronic.

W przyszłości w ofercie pojawią się sportowe wersje S3 oraz RS3.

Nowe Audi A3 Limousine – kiedy będzie dostępne w salonach?

Audi rozpocznie sprzedaż A3 Limousine pod koniec kwietnia. Pierwsze dostawy rozpoczną się latem tego roku. Ceny na rynku niemieckim startują od 29.800 euro za model 35 TFSI, ale w przyszłości do oferty wejdzie słabsza wersja wyceniona na 27.700 euro. Polski cennik powinniśmy poznać na dniach.