Nowa Toyota Harrier 2021 (zdjęcia)

W 2014 roku Toyota Harrier przeszła ostatnią poważniejszą zmianę. Japoński SUV otrzymał wówczas lifting, który do dnia dzisiejszego jest oferowany m.in. w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu tego roku Toyota zaprezentuje nowy model Harrier 2021, który w rzeczywistości jest dużo ładniejszą odmianą modelu RAV4. Toyota Harrier niestety nadal nie będzie dostępna w polskich, ani nawet w europejskich salonach sprzedaży.

Nowa Toyota Harrier – dwa układy napędowe

Nowy Harrier będzie dostępny z dwoma rodzajami napędu. Pierwszym z nich jest model hybrydowy oparty na benzynowej jednostce o pojemności 2.5 l. Wersja FWD generuje 218 koni mechanicznych, podczas gdy wersja z napędem na cztery koła ma o 4 konie mechaniczne więcej (222 KM).

Dla tradycjonalistów przewidziano model napędzany wyłącznie silnikiem benzynowym o pojemności 2.0 l i mocy 171 koni mechanicznych oraz 207 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Czterocylindrowy silnik benzynowy podobnie jak wariant hybrydowy współpracuje z przekładnią CVT i również będzie oferowany w wersji z napędem na cztery koła.

Nowy Harrier już w standardzie ma zostać wyposażony w szereg zaawansowanych systemów bezpieczeństwa, w tym np. system wykrywający pieszych i rowerzystów. Harrier otrzyma również cyfrowe lusterko wsteczne.

Nowa Toyota Harrier wejdzie do salonów w czerwcu 2020 roku. Klienci będą mieli do wyboru siedem kolorów nadwozia, natomiast całość będzie stała na kołach o rozmiarze przynajmniej 19-cali.