McLaren Senna po tuningu Novitec ma prawie 900 KM

McLaren Senna jest supersportowym samochodem segmentu E, który z czterolitrowego silnika V8 generuje 789 koni mechanicznych. Ostatnio coraz częściej można spotkać Sennę na warszawskich ulicach (zdjęcia od czytelnika). Okazuje się, że z tej jednostki można wycisnąć znacznie więcej. Udowodnili to inżynierowie firmy tuningowej Novitec, którzy proponują dodatkowe modyfikacje w jednostce napędowej.

Czterolitrowe V8 po modyfikacjach ma o dokładnie 100 koni mechanicznych więcej. Łącznie daje to 889 koni mechanicznych oraz 888 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W efekcie McLaren Senna od Novitec przyspiesza do pierwszej setki w czasie 2,7 sekundy (seryjnie 2,8 sekundy). Bardziej imponuje jednak sprint od 0 km/h do 200 km/h, który wynosi zaledwie 6,5 sekundy (wynik lepszy aż o 0,3 sekundy. Prędkość maksymalna nie uległa zmianie, dlatego wskazówka prędkościomierza zakończy swój bieg na wartości 338 km/h.

Jak udało się zwiększyć moc silnika? Novitec zamontował układ wydechowy wykonany ze stopu niklowo-chromowanego, który zawiera mieszankę z żelaza, niobu, molibdenu, aluminium oraz tytanu. Fachowa nazwa materiału to Inconel i warto przy okazji wspomnieć, że ta sama mieszanka stosowana jest w samochodach F1.

Novitec zdjął również „standardowe” koła i zamontował zestaw Vossen o rozmiarze 20-cali z przodu oraz 21-cali z tyłu. Nowe koła zostały owinięte w opony o rozmiarach 255/30 ZR20 i 325/25 ZR21.

Novitec proponuje również kilka możliwości modyfikacji wnętrza poprzez wybór nowych materiałów ze skóry i alkantary w bardzo wielu możliwościach kolorystycznych. Naturalnie na życzenie klienta.