Lamborghini rozpoczyna produkcję maseczek i okularów ochronnych w fabryce Sant’Agata Bolognese

Lamborghini dołącza do firm motoryzacyjnych, które pomagają w walce z pandemią koronawirusa. Włoski producent samochodów sportowych rozpoczął produkcję maseczek na twarz oraz okularów ochronnych. Niezbędne zapasy trafią do szpitala Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii.

„W obecnie panującej sytuacji czujemy ogromną potrzebę własnego wkładu” – powiedział szef Lamborghini, Stefano Domenicali. „Szpital Sant’Orsola-Malpighi w Bolonii jest instytucją, z którą współpracujemy od wielu lat. Wygramy tę bitwę, jeśli będziemy zjednoczeni, wspierając tych, którzy codziennie walczą z pandemią koronawirusa”.

> Potężne spadki w polskich salonach samochodowych

Włoski producent samochodów supersportowych jest w stanie wyprodukować dziennie 1000 masek na twarz i 200 osłon na oczy. Maseczki są wytwarzane przez pracowników, którzy normalnie w fabryce zajmują się ręcznym poszyciem materiałów wewnątrz samochodów Lamborghini. Okulary ochronne dla lekarzy powstają za pomocą technologii drukarek 3D, które znajdują się w dziale centrum badawczo-rozwojowym Lamborghini.

> Lamborghini wstrzymuje produkcję samochodów

Fabryka Lamborghini jest oddalona od szpitala o około 30 kilometrów na południowy wschód. Wyprodukowane elementy ochronne są poddane ścisłej i stałej kontroli specjalistów.

Warto dodać, że Lamborghini codziennie oświetla swoje zabytkowe budynki w Sant’Agata Bolognese kolorami włoskiej flagi, aby solidaryzować się z włoskim narodem w walce z pandemią.