Jak tankować samochód w dobie koronawirusa? Czy na stacjach paliw są godziny dla seniorów?

Pomimo ciągle spadających cen na stacjach paliwa, tankowanie samochodu w dzisiejszych czasach nie należy do przyjemności. Kierowca korzystający z dystrybutora naraża się na przyjęcie wirusa, który sieje spustoszenie na całym świecie. „Pistolet” do tankowania codziennie jest macany przez dziesiątki, a w niektórych przypadkach nawet setki osób. Dobrym rozwiązaniem byłoby zapewnienie przez stacje większej ilości pracowników tankujących pojazdy, którzy są wyposażeni w odzież ochronną oraz rękawiczki. Jest to jednak niezbyt realne rozwiązanie, tym bardziej biorąc pod uwagę codziennie spadający popyt na paliwo.

Stacje paliw – czy są godziny dla seniorów?

Nie ma godzin dla seniorów. Od 10 do 12 każdy może zatankować samochód. Podobnie jak w przypadku sklepów spożywczych obowiązuje zasada trzech osób na jedną kasę. O i ile to możliwe zalecana jest sprzedaż paliwa przez specjalne okienka.

Tankowanie samochodu – jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

Nie używaj jakichkolwiek rękawic dostępnych na stacjach. Najlepiej korzystać z własnych foliowych rękawiczek, również w przypadku używania szczotki do mycia szyb. Takie zalecenie pochodzi od Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Pod żadnym pozorem nie dotykaj pistoletu do tankowania, a jeśli już musisz to zrobić – po tankowaniu nie dotykaj niczego i dokładnie umyj ręce przez przynajmniej 30 sekund. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również użycie żelu antybakteryjnego po tankowaniu, który najlepiej przygotować w otwartej kieszeni przed procesem tankowania.

Unikaj także płatności gotówką. W miarę możliwość płać kartą lub telefonem. Płatności zbliżeniowe pomagają ograniczać kontakt z potencjalnym wirusem.

Z wszelkimi innymi zaleceniami możesz zapoznać się na oficjalnej stronie www.gov.pl/koronawirus.