Ile kosztuje SEAT Tarraco FR? Polski cennik sportowego SUV-a

W polskich salonach hiszpańskiej marki SEAT wkrótce pojawi się najbardziej sportowa wersja największego SUV-a Tarraco. Do tej pory SEAT Tarraco był oferowany tylko z dwoma wersjami wyposażenia – Style oraz Xcellence, teraz do oferty dołącza Tarraco FR.

SEAT twierdzi, że Tarraco FR „zostało stworzone dla osób, które cenią sobie połączenie unikalnych doświadczeń motoryzacyjnych z wysokim poziomem funkcjonalności”. W praktyce oznacza to, że Tarraco FR otrzymało szereg udoskonaleń, nadających modelowi bardziej sportowego charakteru. Samochód stoi na 19-calowych aluminiowych kołach (opcjonalnie dostępne są nawet 20-calowe). Ponadto zamontowano nowe listwy w progach drzwi, listwy boczne w czarnym kolorze oraz grill zaprojektowany w stylu wersji FR.

Wewnątrz zamontowano sportowe fotele kubełkowe, które są wykonane z alkantary i oferują możliwość podgrzewania. Kierownica została wymieniona na sportową z logo FR. Wprawne oko zauważy również gdzieniegdzie zastosowane elementy z aluminium i czerwone przeszycia.

SEAT Tarraco FR – silniki, moc, cena

SEAT Tarraco FR dostępny będzie w dwóch wersjach silnikowych. Oba mają pojemność dwóch litrów. Są to: 2.0 TSI oraz 2.0 TDI o mocach 190 koni mechanicznych. Automatyczna skrzynia biegów DSG przekazuje napęd na wszystkie cztery koła.

Benzynowy SEAT Tarraco FR został wyceniony na równe 175 tysięcy złotych. Wariant wysokoprężny to wydatek rzędu 185.300 złotych.

Najtańszy SEAT Tarraco z silnikiem benzynowym o pojemności 1.5 TSI i mocy 150 koni mechanicznych kosztuje 124.700 złotych.