Hyundai przedłuża gwarancje wygasłe podczas trwania pandemii koronawirusa

Hyundai Motor Company oficjalnie poinformował o przedłużeniu gwarancji na pojazdy, które wygasną podczas trwania pandemii koronawirusa. Przedłużenie gwarancji dotyczy wszystkich pojazdów marki Hyundai na całym świecie. Według Koreańczyków jest to 1,21 miliona samochodów w 175 krajach.

Hyundai w Polsce daje 3 lata gwarancji bez limitu kilometrów lub 5 lat gwarancji z limitem kilometrów do 200.000. Samochody z napędem elektrycznym objęte są 8-letnią gwarancją na baterię wysokiego napięcia. Gwarancje, które miały wygasnąć między marcem a czerwcem, zostaną przedłużone maksymalnie o trzy miesiące. Należy jednak pamiętać, że przedłużenie gwarancji może się różnić w zależności od kraju.

> Nowy Hyundai i30 2021 (zdjęcia)

Koronawirus w Polsce i na świecie

Do tej pory liczba przypadków zakażenia koronawirusem na całym świecie przekraczyła 1,1 miliona. W Polsce liczba zakażeń bardzo szybko zbliża się do 4 tysięcy. 73 osób umarło według stanu z dnia 04.04.2020 do godziny 12:00. Aktualne informacje możesz sprawdzić na rządowej stronie gov.pl/koronawirus.

Przy tak wysokich liczbach ważne jest, aby ludzie przestrzegali zasad dystansu społecznego i kwarantanny. Lepiej pozostać w domu. Producenci samochodów rozumieją to ryzyko, dlatego większość z nich zamknęła swoje salonu na całym świecie. Inicjatywa Hyundaia ma pomóc osobom, które stwierdziły usterkę w swoim samochodzie w ostatnich dniach trwania gwarancji. Teraz możesz przestać martwić się o bezpłatną naprawę w późniejszym terminie.