Elektryczna wersja Toyoty CH-R BEV weszła do sprzedaży, ale nie u nas

Pierwszy samochód elektryczny Toyoty o nazwie CH-R EV, który w rzeczywistości powstał przez firmę GAC-Toyota (Toyota ma 50% akcji), wejdzie do sprzedaży na rynku chińskim jeszcze w tym miesiącu.

Ostateczna wersja elektrycznej Toyoty CH-R EV została zaprezentowana już w 2019 roku. Model ten rozpoczyna pewną rewolucję dla marki Toyota, która zwiastuje wprowadzenie kolejnych dziesięciu pojazdów elektrycznych do 2025 roku. Toyota docelowo zamierza sprzedawać 5,5 miliona pojazdów zelektryfikowanych na całym świecie do 2030 roku.

Toyota CH-R BEV (EV)
Toyota CH-R BEV (EV)

Elektryczna wersja CH-R od razu daje się poznać. Mamy tutaj inny „zamknięty” grill, nowe zderzaki, nowe koła, brak rury wydechowej i specjalny niebieski odcień. Te wszystkie elementy wizualnie odróżniają wariant elektryczny od spalinowego.

Toyota CH-R BEV (EV)
Toyota CH-R BEV (EV)

Według niektórych doniesień, pod maską pracuje silnik elektryczny o mocy 204 koni mechanicznych. Toyota nie ogłosiła jednak specyfikacji tego samochodu. W najbliższych miesiącach auto będzie sprzedawane wyłącznie na rynku chińskim, z biegiem czasu Toyota może zdecydować o wprowadzeniu wariantu elektrycznego na pozostałe rynki światowe.

Źródło: netauto.rs