Volkswagen Nivus 2021: T-Cross w wersji coupe wejdzie do Europy w przyszłym roku

Touareg za duży? Tiguan za mały? T-Roc nie pasuje, a T-Cross za mało stylowy? Spokojnie. Volkswagen już w przyszłym roku zamierza wprowadzić do oferty zupełnie nowy model o nazwie Nivus. Będzie to niewielki SUV stylizowany na coupe, który z pewnością nasyci pragnienia klientów.

Volkswagen Nivus początkowo będzie dostępny tylko dla Ameryki Południowej, ale Niemcy już ogłosili, że na europejski rynek auto wejdzie w 2021 roku. Producent określa samochód „nowym miejskim coupe” i przy okazji publikuje zwiastun zdjęciowy. Nie da się ukryć, że Nivus ma wygląda zewnętrzny mocno inspirowany T-Crossem, a więc będzie po prostu jego ładniejszą wersją.

> Volkswagen zapowiedział nowego Amaroka (zobacz zdjęcie)

W Ameryce Południowej Volkswagen Nivus ma być dostępny z trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1.0 l i mocy 116 koni mechanicznych. Nie powstanie wersja z napędem na cztery koła, ale za to opcjonalnie można wybrać przekładnie automatyczną DSG. Na naszym rynku powinno być podobnie.

Volkswagen T-Cross 2019
Volkswagen T-Cross 2019

Oficjalną prezentacje Nivusa na rynku brazylijskim zaplanowano na wiosnę tego roku. Europejski wariant zostanie pokazany w 2021 roku.

Źródło: Volkswagen, własne