Volkswagen nie uśmierci swojego pickupa! Będzie nowy Volkswagen Amarok w 2022 roku

Na początku lutego tego roku nad Amarokiem zebrały się czarne chmury. Ogłoszono zakończenie produkcji obecnej generacji Amaroka w maju i wiele wskazywało na to, że włodarze marki całkowicie odpuszczą temat pickupa. Powstawaniu czarnych scenariuszy nie pomagał fakt, że Amarok najlepiej sprzedaje się w wersji wyposażonej w najmocniejszy motor wysokoprężny 3.0 TDI. Jak powszechnie wiadomo, utrzymywanie takich silników nie jest łatwe z powodu coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin.

Tymczasem… Volkswagen zaprezentował dziś zwiastun zdjęciowy nowego Amaroka. Według Herberta Diessa, nowy Amarok będzie jednym z pierwszych owoców współpracy między Volkswagenem i Fordem. Obie firmy osiągnęły porozumienie w styczniu 2019 roku w zakresie m.in. dzielenia komponentów Amaroka z nowym Fordem Rangerem.

Na załączonym zdjęciu Amarok przyjął zdecydowanie bardziej agresywną linie nadwozia. Nie wiadomo jeszcze, co trafi pod jego maskę i czy będzie to „czystsza” wersja trzylitrowego diesla Volkswagena. Być może Amarok zgodnie z ostatnimi trendami stanie się modelem hybrydowym typu plug-in.

Nowy Volkswagen Amarok – kiedy trafi do sprzedaży?

Według wstępnych informacji nowy Amarok trafi do sprzedaży w 2022 roku razem z nową generacją Rangera.

Co ma z tego Ford, że udostępnia technologie Rangera Volkswagenowi?

Współpraca obu marek jest bardziej złożona. Volkswagen oszczędzi sporo pieniędzy jeśli skorzysta sprawdzonej technologii amerykańskiej marki, ale Ford będzie mógł np. opracować nowego Transita Connect na podstawie niedawno ujawnionego Volkswagena Caddy 2021.

Źródło: Volkswagen, własne