Tymczasem w Rosji: Fabryka Łady ignoruje pandemie koronawirusa, pomimo dwóch zakażonych pracowników

Największy producent samochodów w Rosji ignoruje pandemię koronawirusa (COVID-19). Zakład produkcyjny AvtoVAZ w Toljatti działa na pełnych obrotach, pomimo faktu, że dwóch pracowników zostało zarażonych groźnym wirusem…

Wcześniej pisaliśmy, że z powodu pandemii wirusa COVID-19 przemysł motoryzacyjny w Europie jest na kolanach. To samo dotyczy Stanów Zjednoczonych. Wszyscy producenci wstrzymali działanie fabryk na długie tygodnie, a część przestawia taśmy montażowe na produkcję sprzętu medycznego. Tylko Chiny powoli zaczynają wracać do życia po walce z wirusem. Uruchomiono na przykład produkcję pierwszego elektrycznego Polestara 2.

> Lamborghini wstrzymuje produkcje

W Rosji zagrożenie postrzegają inaczej. Największy producent samochodów, AvtoVAZ, który produkuje znane modele Łady, nie planuje żadnych ograniczeń produkcyjnych. Pakiet 68% akcji jest własnością Renault-Nissan.

Fabryka Łady w Rosji
Fabryka Łady w Rosji – lada.ru

Fabryka w Toljatti zatrudnia 35 tysięcy osób. W regionie Samara, na którym znajdują się zakłady produkcyjne Łady, odnotowano 444 przypadków infekcji koronawirusem (stan na dzień 25.03). W samej fabryce w zeszłą sobotę zgłoszono dwa przypadki zakażenia.

Kierownictwo firmy wydało oświadczenie: „Sytuacja jest pod kontrolą. Wszystko działa zgodnie z planem. Obecnie nie mamy zamiaru przerywać produkcji z powodu pandemii koronawirusa” – powiedział rzecznik AvtoVAZ. Po zarejestrowaniu przypadków zakażenia pracowników poddano ich kwarantannie oraz sprawdzono wszystkie osoby mające z nimi kontakt. Zdezynfekowano też ich miejsca pracy. Utworzono także specjalną grupę kryzysową, która na bieżąco monitoruje sytuacje koronawirusa.

Lada 4х4 40th Anniversary Edition
Lada 4х4 40th Anniversary Edition

Łada jest numerem 1 na rynku rosyjskim. Marka wyprzedza takich producentów, jak Kia, Hyundai, Renault czy Toyota.

Źródło: Automagazin.rs