BMW serii 7 będzie całkowicie elektryczne już w 2022 roku i w dodatku najmocniejsze

Od razu uspokajamy fanów BMW po przeczytaniu tytułu tego wpisu – obok wersji całkowicie elektrycznej dostępne będą warianty benzynowe, wysokoprężne oraz hybrydowe typu plug-in. Wersja elektryczna ma być jednak najmocniejszą ze wszystkich siódemek.

Elektryczna seria 7 została ogłoszona przez Olivera Zipse’a, prezesa zarządu BMW. Jest to druga wiadomość w dniu dzisiejszym po informacji o zawieszeniu produkcji samochodów z powodu koronawirusa do 19 kwietnia.

Tak naprawdę plany wprowadzenie elektrycznej serii 7 nie są dla nas zaskakujące. Można było się tego spodziewać po mułach testowych egzemplarza prototypowego z naklejkami i elementami charakteryzującymi pojazd elektryczny. Najciekawsze jest jednak to, że elektryczna wersja będzie najpotężniejszą wersją BMW serii 7. Będzie szybsza nawet od BMW M760Li, jeśli takie auto za dwa lata w ogóle powstanie (obecnie jest dostępne z V12 pod maską).

> Elektryczne BMW X3 już gotowe

Elektryczne BMW serii 7 powinno przyjąć nazwę „i7”, co byłoby najbardziej logicznym rozwiązaniem. BMW nie podało informacji o ewentualnej mocy BMW i7, ale wariant M760Li generuje z 6.6 l silnika V12 ponad 600 koni mechanicznych. Elektryczna wersja powinna generować podobną moc.

> Pogromca Tesli według BMW (zdjęcia)

Nowe BMW serii 7 zadebiutuje najprawdopodobniej gdzieś w 2022 roku jako model 2023.

G-Power BMW 750d
G-Power BMW 750d

Źródło: BMW