To jest elektryczny Mercedes EQE EV? Wygląda trochę jak… Mazda

Inżynierowie Mercedesa w ostatnich miesiącach bardzo mocno pracują nad modelami wyposażonymi w napęd wyłącznie elektryczny i hybrydowy typu plug-in (jeszcze w tym roku producent ze Stuttgartu wprowadzi do oferty trzy nowe samochody plug-in hybrid). Co do elektryków, oprócz flagowego EQS do oferty wejdzie bezemisyjny model EQE. Należy go traktować jako elektryczną wersję Klasy E, podobnie jak EQS w przypadku Klasy S.

Mercedes EQE na wideo szpiegowskim wygląda na czterodrzwiową elegancką limuzynę w stylu coupe. Zauważyliśmy pewne podobieństwo do najnowszych modeli Mazdy, szczególnie do Mazdy 3 Sedan. Widać to przede wszystkim w tylnej części nadwozia. Ponadto w porównaniu do flagowego EQS, model EQE ma zamontowane trzecie światło STOP-u na tylnej szybie (EQS ma na klapie bagażnika).

Mercedes EQE 2021 – silnik, zasięg elektryczny

Model EQE pozycjonowany jako sportowa elektryczna limuzyna, będzie dostępny wyłącznie z napędem AWD z dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy ponad 400 koni mechanicznych i 764 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Akumulator o nieznanej na ten czas pojemności na zapewniać zasięg elektryczny na poziomie około 600 kilometrów.

Elektryczny model EQE zostanie wyposażony również w zaawansowany system półautonomicznej jazdy i zawieszenie pneumatyczne, zapewniające bardzo komfortowe podróżowanie.

Elektryczny Mercedes EQE – gdzie będzie produkowany i kiedy wejdzie na rynek?

Mercedes-Benz ma w ostatnich miesiącach bardzo napięty harmonogram wprowadzania na rynek nowych modeli, dlatego nie spodziewamy się EQE w salonach przed końcem 2021 roku. Podobnie jak EQS, model EQE będzie produkowany w nowej fabryce Factory 56 w Sindelfingen w Niemczech.