Pogromca Tesli według BMW: Elektryczny model i4 EV przejedzie do 600 kilometrów

Na wstępie zaznaczymy, że model i4 Concept nie zapowiada nowej „czwórki”. BMW i4 będzie osobnym całkowicie elektrycznym modelem, który w wersji produkcyjnej zadebiutuje w 2021 roku. Niektóre źródła sugerują, że auto które widzicie na zdjęciach w 85 procentach oddaje finalną wersję.

BMW i4 Concept: silnik elektryczny, bateria, zasięg elektryczny

BMW i4 Concept wykorzystuje jeden silnik elektryczny o mocy aż 530 koni mechanicznych. Akumulator ma pojemność 80 kWh, który pozwala i4 osiągać pierwszą setkę w czasie czterech sekund. Według standardów WLTP auto przejedzie do 600 kilometrów w cyklu mieszanym, choć warto podać prognozę bardziej wiarygodnej „EPY”, która sugeruje maksymalnie 435 kilometrów. I4 ma napęd na tył i rozpędza się do około 190 km/h.

BMW i4 concept – stylistyka charakterystyczna dla BMW

Stylistycznie auto przyjęło najnowszą filozofię producenta z Monachium. Jest więc dyskusyjny ogromny grill, którego pragną sami klienci marki.

BMW zapowiada w kokpicie zupełnie nowy zakrzywiony wyświetlacz nowej generacji, którego poznaliśmy wraz z prezentacją modelu iNEXT.

BMW i4 nie jest jedynym elektrycznym modelem, nad którym pracują inżynierowie bawarskiego producenta. Jakiś czas temu szpiedzy motoryzacyjni przyłapali na przykład jeżdżący prototyp BMW iX3, który jest elektrycznym odpowiednikiem BMW X3.