Tak wygląda najtańszy samochód elektryczny (EV) Dacii: Dacia Spring ma do 200 kilometrów zasięgu

Dacia oficjalnie zaprezentowała najnowszy model elektryczny o nazwie Spring. Koncept jest wciąż w fazie opracowywania, ale jest to zapowiedź najtańszego samochodu elektrycznego dostępnego w polskich salonach.

Elektryczna Dacia Spring została wyposażona w LED-owe światła z przodu i z tyłu. Samochód mierzy 3,73 metra długości. Szerokość i wysokość nie została podana, choć podobny model przeznaczonych na rynek chiński – Renault K-ZE – ma 1,58 metra szerokości i 1,48 metra wysokości przy rozstawie osi 2,423 milimetrów. Rozmiarowo Dacia Spring będzie porównywalna do Suzuki Ignis.

Renault City K-Ze
Renault City K-Ze

Dacia Spring – kiedy wersja produkcyjna? Ile ma kosztować?

Wersja produkcyjna elektrycznego crossovera Dacii ma być tańsza niż Volkswagen u-Up! Czy Skoda Citigo iV. Elektryczna Skoda Citigo została niedawno wycofana z polskiej oferty, ale kosztowała od 73.300 złotych. Szczegóły na temat baterii nie zostały podane, ale według naszych informacji Spring ma przejeżdżać do 200 kilometrów na jednym ładowaniu według standardów WLTP. Na początku 2021 roku powinna zadebiutować produkcyjna wersja elektrycznej Dacii.