Suzuki Ignis po drobnym liftingu na rynek europejski: nowa skrzynia CVT, zmiany w silniku 1,2 l

Najnowsza generacja Suzuki Ignis została po raz pierwszy zaprezentowana w 2016 roku. Na początku lutego producent pokazał zdjęcia odmłodzonego modelu przeznaczonego na rynek japoński, ale teraz mamy oficjalne fotografie wersji europejskiej.

Suzuki Ignis 2020 – jakie zmiany?

Zmiany w roku modelowym 2020 są niewielkie i tak naprawdę ciężko je dostrzec. Wprawne oko zauważy przemodelowane oba zderzaki. Do katalogu wprowadzone zostaną również nowe kombinacje kolorystyczne nadwozia oraz wnętrza. Pod względem technicznym wnętrze pozostało niezmienione.

Suzuki Ignis 2020 lifting

Suzuki Ignis 2020 – ulepszony silnik 1,2 l

Najważniejsze zmiany zaszły pod maską Ignisa 2020. Silnik benzynowy o pojemności 1,2 l został zmodernizowany w celu dostosowania go do bardziej rygorystycznych norm emisji spalin. Producent zapewnia, że zmiany techniczne poprawiły reakcję na pedał gazu – auto jest też wydajniejsze.

Suzuki Ignis 2020 lifting

Nowością jest ulepszony system łagodnej hybrydy. Inżynierowie zainstalowali większy akumulator 10-Ah, zastępujący akumulator 3-Ah. Suzuki nie pochwaliło się w informacji prasowej korzyściami wynikającymi z nowego akumulatora, ale samochód na pewno gromadzi więcej energii w akumulatorze litowo-jonowym podczas hamowania.

Suzuki Ignis 2020 lifting

Opcjonalnie dostępna będzie nowa przekładnia CVT.

Nowe Suzuki Ignis 2020 po liftingu trafi do sprzedaży wiosną 2020 roku (najpierw w Wielkiej Brytanii). Informacje o cenach zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Suzuki Ignis 2020 lifting