Skoda Octavia RS iV 2020 na nowych zwiastunach zdjęciowych: będzie miała 245 KM (aktualizacja)

Już w marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Skoda oficjalnie zaprezentuje nowy model Octavii RS iV. Czeska limuzyna będzie po raz pierwszy w historii wyposażona w układ napędowy typu plug-in hybrid o mocy łącznej 245 KM, czyli dokładnie takiej samej, jak Octavia RS245 poprzedniej generacji.

Do czasu premiery nowej RS pozostał niecały miesiąc, ale żeby skrócić oczekiwanie producent opublikował trzy szkice przedstawiające wersje liftback oraz bardziej praktyczną wersję kombi.

Skoda Octavia RS iV 2020

Tradycyjnie dla Octavii RS zachowany zostanie pasek przechodzący przez całą szerokość nadwozia. Tym razem jednak będzie to pasek ledowy, a nie odblaskowy. Przedni zderzak otrzyma duże wloty powietrze, natomiast logo RS naturalnie zostanie przyklejone w odświeżonej wersji, którą mieliśmy okazję poznać po raz pierwszy w Kodiaqu RS. Z tyłu można zauważyć dwie końcówki układu wydechowego odróżniające RS od zwykłej Octavii oraz niewielki spojler zamontowany na klapie bagażnika. Podobnie jak w przypadku zwykłej Skody Octavii znika znaczek Skody, który został zastąpiony przez masywny napis „SKODA”.

Skoda Octavia RS iV 2020
Logo vRS – Skoda 2020

Zdjęcia wnętrza są na ten moment niedostępne, ale na szkicach można zauważyć fotele ze zintegrowanymi zagłówkami.

Skoda Octavia RS iV 2020 Kombi

Oprócz wersji hybrydowej typu plug-in dostępne będą warianty TSI i TDI, które powinny być sporo tańsze i lżejsze od PHEV. Nie wiemy, czy model wysokoprężny ponownie będzie oferowany z napędem na cztery koła.

Aktualizacja: 2 marca 2020 roku Skoda opublikowała kolejne trzy zdjęcia nowej Octavii RS iV. Czeski producent zapowiada hybrydową wersję typu plug-in (PHEV).

Skoda Octavia RS iV 2020