Nowy Nissan X-Trail 2020 przyłapany w kamuflażu, ale już teraz widać podobieństwo do Juke’a

Nowy Nissan X-Trail za kilka miesięcy zostanie oficjalnie zaprezentowany. Model 2020 został przyłapany w ciężkim kamuflażu, ale ten nawet nie ukrywa ogromnego podobieństwa do Juke’a, który w styczniu wszedł do polskiej oferty dilerów.

Podobieństwo o którym mowa, widoczne jest z przodu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia – nowy X-trail otrzyma bardzo podobną konfigurację podwójnych reflektorów oraz odświeżony grill. Nowy model otrzyma również szereg udoskonaleń technicznych oraz nowe systemy, które pozwolą na równą walkę z najnowszą generacją Hondy CR-V i mocno wyciszoną Mazdą CX-5.

Nowy Nissan X-Trail 2020 - kamuflaż
Nowy Nissan X-Trail 2020 – kamuflaż z przodu
Nissan Juke 2020
Nissan Juke 2020

Nissan X-Trail w formie trzeciej generacji jest obecny na rynku od maja 2014 roku. W połowie czerwca 2017 roku Japończycy zaprezentowali model po faceliftingu, który do sprzedaży trafił w trzecim kwartale tego samego roku.

Nowy Nissan X-Trail – wnętrze czwartej generacji

Szpiegom motoryzacyjnym udało się uchwycić wnętrze pojazdu, na którym możemy zobaczyć duży wyświetlacz dotykowy skierowany do kierowcy. Inna – bardziej elegancka – jest też dźwignia do automatycznej zmiany biegów. Ponadto,Należy spodziewać się materiałów wykończeniowych lepszej jakości.

Nowy Nissan X-Trail 2020 - wnętrze
Nowy Nissan X-Trail 2020 – wnętrze

Nissan X-Trail – jakie silniki? Będzie wersja plug-in hybrid

Pod maskę X-Traila powinna trafić jednostka o pojemności 1.3 DIG-T. Nissan podobno po raz pierwszy zamierza zaoferować wariant hybrydowy typu plug-in (technologię z Mitsubishi Outlandera PHEV). W Outlanderze PHEV 2020 taka konfiguracja rozwija 240 koni mechanicznych i pozwala na przejechanie do kilkudziesięciu kilometrów na samym prądzie.

Nowy Nissan X-Trail 2020 - kamuflaż
Nowy Nissan X-Trail 2020 – kamuflaż z tyłu

Mówi się również o standardowej hybrydzie, prawdopodobnie opartej na silniku 1.6 E-Tech o mocy 140 koni mechanicznych.

Nissan X-Trail – kiedy premiera?

Debiut nowego X-Traila spodziewany jest pod koniec 2020 roku. Do salonów auto powinno trafić w pierwszym kwartale 2021 roku. Ceny obecnej generacji startują od 95.500 złotych, ale jest to oferta promocyjna. Model najnowszej generacji hybrydowej typu plug-in z pewnością przekroczy 150 tysięcy złotych.

Nowy Nissan X-Trail 2020 - szpiegowskie
Nowy Nissan X-Trail 2020 – zdjęcie szpiegowskie
Nowy Nissan X-Trail 2020 - kamuflaż
Nowy Nissan X-Trail 2020 – kamuflaż z tyłu

Źródło: Cochespias, Xrecorder