Nowe Audi A3 Limousine 2021 może wyglądać właśnie tak

Kilka dni temu Audi oficjalnie zaprezentowało nowy model A3 w wersji Sportback (trzydrzwiowego modelu już nie będzie). Wiele osób oczekuje jednak na bardziej praktyczny wariant – Limousine – który na niektórych rynkach nazywany jest Sedanem.

Nowe Audi A3 Limousine 2021 wejdzie na rynek w ciągu kilku najbliższych miesiący. Jeśli nie możesz doczekać się, jak będzie wyglądała „a-trójka” z większym bagażnikiem, renderingi autorstwa Klevera Silvy z Sao Paulo powinny pomóc Tobie ją sobie wyobrazić. Model z Ingolstadt będzie doskonałą alternatywą dla takich modeli, jak: Mercedes Klasy A Sedan czy BMW serii 2 Gran Coupe.

Nowe Audi A3 Limousine – kiedy może zadebiutować?

Audi oficjalnie nie podaje możliwej daty debiutu. Najprawdopodobniej stanie się to jednak podczas dużych targów motoryzacyjnych – obstawiamy Salon Motoryzacyjny w Paryżu, który odbędzie się jesienią (jeśli koronawirus do tej pory ustąpi).

Audi A3 Limousine 2021 – silniki pod maską

Sercem A3 Limousine 2021 będą te same jednostki napędowe, które dostępne są w hatchbacku. Przypomnijmy, że standardowe A3 oferowane będzie z turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,5 l i mocy 150 koni mechanicznych oraz z dwoma motorami wysokoprężnymi o pojemności 2,0 l i mocy 116 koni mechanicznych oraz 150 koni mechanicznych.

Audi RS3 Limousine również wejdzie do oferty polskiego importera. Pod maską inżynierowie podobno bardzo chcą zostawić pięciocylindrowy motor 2,5 l o mocy około 400 koni mechanicznych. Czy tak będzie w rzeczywistości, powinniśmy dowiedzieć się w okolicach drugiego kwartału 2021 roku.