Nowa Toyota GT86 pojawi się w przyszłym roku: będzie dużo mocniejsza i otrzyma prawdopodobnie inną nazwę

Toyota GT86 oferowana jest od początku 2012 roku, gdy wraz z bliźniaczym Subaru BRZ weszła do oferty japońskiego producenta. Osiem lat to kawał czasu w dzisiejszej motoryzacji, dlatego następca musi pojawić się jak najszybciej. Do sieci trafiła właśnie prezentacja Toyoty przeznaczona dla amerykańskich dilerów, dzięki której wiemy, że nowe GT86 pojawi się w przyszłym roku i tym razem powstanie na platformie Toyoty o nazwie TNGA.

Moc jednostki napędowej zostanie poważnie zwiększona. Zgodnie z wyciekiem, pod maskę trafi czterocylindrowy silnik turbo od Subaru o mocy 255 koni mechanicznych. Jest to wzrost o około 50 koni mechanicznych.

> Będzie Toyota GR CH-R? 260 KM

Nowe GT86 będzie również bardziej atrakcyjne, otrzyma materiały zdecydowanie lepszej jakości i najnowocześniejszą technologię. To oznacza też niestety wyższe ceny niż w przypadku obecnej generacji. Obecnie z polskiego salonu nowym GT86 wyjedziemy po wyłożeniu przynajmniej 129.900 złotych.

Bardzo możliwe, że nazwa GT86 zostanie zmieniona na GR86, byłoby to zgodne z nazewnictwem najnowszych modeli sportowych Toyoty (GR Supra i GR Yaris).

> Toyota GR Supra z nowym silnikiem 2.0

Nowa Toyota GT86 (GR86) ma pojawić się latem przyszłego roku.