Lamborghini przerywa produkcję i zamyka fabrykę, salon samochodowy i serwis z powodu koronawirusa

Fabryka Lamborghini w Sant’Agata Bolognese wznowi działalność dopiero od 25 marca z powodu pandemii koronawirusa. Są to oczywiście tylko wstępne założenia, ponieważ w przypadku braku poprawy tragicznej sytuacji we Włoszech termin może zostać przesunięty.

Zamknięcie fabryki Lamborghini oznacza, że samochody tej marki przez jakiś czas w ogóle nie będą produkowane. Właściciele nie mogą też serwisować swoich egzemplarzy w Sant’Agata Bolognese, potencjalni klienci oglądać oraz kupować samochodów Lamborghini, a pozostali odwiedzać muzeum.

„Zamknięcie fabryki jest aktem odpowiedzialności społecznej i wrażliwości naszych pracowników ze względu na trudną sytuację, której obecnie doświadczamy, a także z powodu rozwijającej się za granicą pandemii koronawirusa” – powiedział Stefano Domenicelli, dyrektor generalny Lamborghini.

> U pracowników grupy PSA i Pirelli wykryto koronawirusa

Domenicelli dodał również, że firma monitoruje sytuację z koronawirusem na bieżąco i jeśli tylko nadarzy się bezpieczna okazja, produkcja zostanie wznowiona. Obecnie istnieje zbyt duże ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa, dlatego konieczne są działania prewencyjne.

Zamknięte sklepy we Włoszech i 250 zgonów w ciągu 24h

Premier Włoch Giuseppe Conte podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek handlowych do 25 marca, z wyjątkiem sklepów spożywczych i aptek. Tylko w ciągu ostatniej doby we Włoszech z powodu koronawirusa zmarło ponad 250 osób.