Koenigsegg Gemera oficjalnie: ma 4 miejsca, 1723 KM i trzy silniki elektryczne

To prawdopodobnie najszybszy czteromiejscowy samochód na świecie. Poznajcie Koenigsegga Gemera – nazywanego modelem „mega-GT”. Wygodnie pomieści cztery dorosłe osoby, ma wystarczająco dużo miejsca na bagaż i jest samochodem hybrydowym, który według twórców pokonuje większość dwumiejscowych super i hipercarów.

Koenigsegg Gemera – zaawansowany układ hybrydowy na podstawie silnika benzynowego o pojemności 2,0 l

Trzycylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 2,0 l i mocy 608 koni mechanicznych oraz… trzy jednostki elektryczne – po jednej na każde koło i jednej na przedniej osi. Łączna moc maksymalna 1723 koni mechanicznych wystarczy, aby przyspieszyć do pierwszej setki w czasie 1,9 sekundy. Ponadto, Gemera podobno osiąga prędkość 400 km/h w rekordowym tempie… (nie podano, w jakim).

Koenigsegg Gemera

„Gemera to zupełnie nowa kategoria samochodów, która łączy ekstremalnego supercara z przestronnym wnętrzem i ekologią. Nazywamy go „Mega-GT” – powiedział Christian von Koenigsegg, założyciel marki.

800-woltowy akumulator pozwala Gemerze podróżować do 50 kilometrów w trybie całkowicie bezemisyjnym. Najbardziej imponująca jest możliwość pracy wyłącznie na silnikach elektrycznych – Gemera aż do 300 km/h nie emituje grama CO2.

Koenigsegg Gemera

Z dziennikarskiego obowiązku należy wspomnieć o wnętrzu, które zostało wykończone materiałami najlepszej jakości – nie brakuje nowoczesnych systemów (w tym np. możliwości sparowania systemu ze smartofonem poprzez Apple CarPlay). Jest też trzystrefowa klimatyzacja i system audio z 11 głośnikami.

Koenigsegg Gemera powstanie w zaledwie 300 egzemplarzach w cenie około miliona euro za każdy.