Kiedy premiera nowego Citroena C4? Według naszych źródeł jeszcze w tym roku

Pierwsza generacja Citroena C4 została wprowadzona w 2004 roku jako następca Xsary. Samochód był technologicznie powiązany z Peugeotem 307. Druga generacja C4 powstała na płycie podłogowej Peugeota 2008 (PSA PF2), która została użyta również w przypadku modeli 308 i Citroen DS4 (później DS4).

Produkcja Citroena C4 została zakończona w 2018 roku. Od dwóch lat w polskich salonach nie można kupić C4, chyba że naturalnie chodzi o wersje C4 Cactus, C4 Spacetourer czy Grand C4 Spacetourer.

Nowy Citroen C4 hatchback – kiedy premiera?

Według naszych źródeł nowe C4 powstanie na tej samej platformie co nowe generacje Peugeota 308 i Opla Astry. Premiery oczekujemy w październiku 2020 roku podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu.

> Kiedy nowy Peugeot 308?

Citroen C4 2020 zostanie wyposażony w najnowszą technologię grupy PSA. Oprócz tradycyjnych jednostek napędowych można spodziewać się wersji hybrydowej typu plug-in i/lub wariantu całkowicie elektrycznego.

Nowy Citroen C4 nie będzie miał łatwo. Konkurencja nie śpi i w najbliższych tygodniach w salonach całej Europy zadebiutuje wiele nowych hatchbacków, w tym np. Golf ósmej generacji, nowy Seata Leon czy odświeżony Hyundai i30.

Rendering: Motor1.com