Genesis G80 2020, czyli odpowiedź Hyundai’a na Audi A7 i Mercedesa CLS

Jego debiut na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie nie do końca był pewny. Okazuje się jednak, że gdyby szwajcarska wystawa nie została odwołana, Genesis G80 zostałby po raz pierwszy publicznie zaprezentowany w Europie. Co się odwlecze, to nie uciecze – producent wypuścił zdjęcia Genesisa G80 do Internetu. Oto bardzo luksusowy model z Korei Południowej, który kompletnie nie ma kompleksów przed Audi A7, BMW serii 8 Gran Coupe czy Mercedesem CLS.

Stylistycznie podobny do Genesisa GV80 (SUV)

Genesis GV80
Genesis GV80 – luksusowy SUV

Nie będziemy ukrywać, że jesteśmy wielkimi fanami filozofii stylistycznej marki Genesis. Limuzyna G80 bardzo przypomina niedawno zaprezentowanego SUV-a GV80, który charakteryzuje się np. podwójnymi reflektorami, które doskonale komponują się z zainstalowanymi po bokach światłami kierunkowymi. Nie można też pominąć masywnego grilla i tylnej części nadwozia wykonanej w podobnym klimacie. W przypadku GV80 nie jest to jeszcze aż tak widoczne, ale G80 wyraźnie przyjmuje najnowszą filozofię stylistyczną Hyundai’a, która została ujawniona wraz z modelem Prophecy Concept (szczególnie z tyłu).

> Powstanie Genesis GV90, który powalczy z BMW X7?

Wewnątrz wiele elementów zostało żywcem wyciągniętych z SUV-a – ale to dobrze, ponieważ ogromny 14,5-calowy ekran systemu multimedialnego czy najwyższa jakość materiałów w postaci np. drewna jesionowego nikogo nie powinna zmartwić.

G80 dzieli płytę podłogową z GV80. I choć Koreańczycy nie potwierdzili informacji o układzie napędowym, to pod maską należy spodziewać się czterocylindrowego silnika o pojemności 2,5 l oraz większego sześciocylindrowego (V6) o pojemności 3,5 l. Moc tego drugiego to przynajmniej 370 koni mechanicznych.

Zdjęcia zostały opublikowane przed oficjalnym debiutem, dlatego informacji, takich jak: ceny, dane techniczne – oczekujcie w przyszłych wpisach na blogu.