Czy Volkswagen Polo R powstanie? Znamy przyszłość tego modelu

Volkswagen w ostatnich miesiąca bardzo rozszerza zakres samochodów z dopiskiem „R”. Niedawno po raz pierwszy do oferty został wprowadzony Touareg R, od kilku miesięcy można zamawiać T-Roca R, a na horyzoncie jest zupełnie nowa generacja Golfa R. Nawet elektryczne VW ID ma być dostępne w wersji „R”. Niektórym może nasuwać się pytanie, co w takim przypadku z VW Polo?

Volkswagen Polo R nie powstanie – przynajmniej w ciągu najbliższych lat. Volkswagen Golf R pozostanie najmniejszym modelem z zakresu „R”. „Wolumen jest zbyt niski, a koszt byłby zbyt wysoki” – powiedział Josta Capito, szef sportowej dywizji Volkswagena.

Pogłoski o Polo w wersji R pojawiają się regularnie od 2014 roku. W 2017 roku pewne raporty mówiły nawet o pracach nad Polo R o mocy 300 koni mechanicznych, które podobno było już w fazie testów, co dawało odrobinę nadziei na powstanie takiego auta. Nie ma co się jednak łudzić – Josta Capito pozbawił nas wszelkich nadziei na powstanie Polo R.

> Volkswagen Touareg R (zdjęcia, dane techniczne)

Najmocniejszy dostępny w ofercie Volkswagen Polo to wariant GTI, który chowa pod maską dwulitrowy silnik TSI o mocy 200 koni mechanicznych połączony z sześciobiegową skrzynią automatyczną DSG. W Polsce taka wersja Polo startuje od 98.590 złotych.

Źródło: Car Throttle